News
Orędzie Króla Karola III. Wszyscy na to czekali
Król Karol III staje w obliczu wyzwania związanego z nowotworem, co wywołuje niepokój wśród Brytyjczyków. W lutym brytyjskie media podały informację o jego złym stanie zdrowia, po tym jak monarcha przeszedł zabieg związany z problemami prostaty. Wówczas lekarze odkryli obecność nowotworu. Oficjalne oświadczenie Pałacu Buckingham potwierdziło konieczność ograniczenia publicznych wystąpień króla. Teraz przemówił do narodu.
Niedawno w światowych mediach zawrzało. Księżna Kate Middleton również podzieliła się trudnym doświadczeniem, ujawniając swoją walkę z nowotworem. Wiadomo także, że szczegóły dotyczące stanu zdrowia Karola III nie są dostępne publicznie, jednak media sugerują, że może on zmagać się z nowotworem trzustki. Doniesienia tabloidu “In Touch” wskazują na powagę sytuacji, przewidując jedynie dwa lata życia.
ZOBACZ TAKŻE: Mało kto wie, z jaką chorobą musiała mierzyć się już Księżna Kate. W przeszłości była hospitalizowana
“Choć rodzina królewska milczy na temat szczegółów choroby Karola, diagnoza jest tajemnicą poliszynela wśród personelu królewskiego. Wielu uważa, że jego stan jest dużo poważniejszy, niż się wydaje. Chociaż choroba została wykryta we wczesnym stadium, istnieje obawa, że szybko się rozwinie i dojdzie do przerzutów” – podaje tabloid.
Król Karol III wygłosił orędzie do narodu
28 marca, mimo choroby, król wygłosił orędzie, w którym wyraził smutek z powodu nieobecności na ważnym wydarzeniu religijnym. Podkreślił rolę wzajemnej służby, wzorując się na przykładzie Chrystusa, i wyraził wdzięczność dla osób angażujących się w pomoc, zwłaszcza w trudnych chwilach.
Publiczne wystąpienie króla, mimo jego choroby, pokazało jego determinację w wykonywaniu obowiązków. W przemówieniu skupił się na wartościach służby i wzajemnej pomocy. Nawiązał także do symboliki Świąt Wielkanocnych. Król w orędziu wyraził nadzieję, że przykład służby Chrystusa będzie nadal inspiracją dla wszystkich społeczności.
Panie i Panowie, to dla mnie wielki smutek, że nie mogę być dzisiaj z wami wszystkimi. Nabożeństwo Wielkiego Postu zajmuje szczególne miejsce w moim sercu. Ma swoje źródło w życiu naszego Pana, który uklęknął przed swoimi uczniami i ku ich wielkiemu zaskoczeniu umył ich zmęczone podróżą stopy. I, jak właśnie usłyszeliśmy, celowo dał im i nam wszystkim przykład tego, jak powinniśmy służyć i troszczyć się o siebie nawzajem. W tym kraju jesteśmy błogosławieni przez różne służby, które istnieją dla naszego dobra. […] Ale poza tymi organizacjami i ich bezinteresownym personelem, potrzebujemy i czerpiemy ogromne korzyści z tych, którzy wyciągają do nas przyjacielską dłoń, zwłaszcza w potrzebie. […] Akt uwielbienia, tutaj w katedrze w Worcester, przypomina mi przyrzeczenie, które złożyłem na początku nabożeństwa koronacyjnego: “podążać za przykładem Chrystusa, nie po to, by Mu służono, lecz by służyć”. Zawsze starałem się to robić i nadal robię, całym sercem. Modlę się dziś szczególnie o to, aby przykład naszego Pana, polegający na służeniu sobie nawzajem, nadal nas inspirował i wzmacniał wszystkie nasze społeczności. Niech Bóg błogosławi was wszystkich w te Święta Wielkanocne – mówił w orędziu król Karol III
Walka króla Karola z chorobą nowotworową budzi współczucie i wsparcie wśród Brytyjczyków. Niemal cały świat śledzi jego stan zdrowia z troską i nadzieją. Jego determinacja w kontynuowaniu obowiązków pomimo choroby stanowi inspirację dla wielu Brytyjczyków, podkreślając wartość oddania się służbie dla dobra społeczności.
Źródło: dorzeczy.pl / Instagram