News

Kampania „Tęczowy piątek” już jutro. O co chodzi?

Published on

Część placówek oświatowych już jutro weźmie udział w akcji organizowanej przez Kampanię Przeciwko Homofobii. „Tęczowy piątek” w szkołach!

Kampania Przeciwko Homofobii powołana przez Roberta Biedronia, już po raz czwarty organizuję akcję pod nazwą „Tęczowy Piątek”. Już jutro odbędzie się on w niektórych szkołach w Polsce, które oczywiście wyraża na to chęć. Podczas „tęczowego piątku” w placówkach, które zdecydują się wziąć udział w akcji, rozwiesza się tęczowe flagi i plakaty. Jest również możliwość na wybranych lekcjach porozmawiać na temat akceptacji i tolerancji uczniów na środowisko LGBT.

„Tęczowy piątek” w szkołach już jutro

Akcja organizowana jest od czterech lat, ale od tego roku zmieniły się zasady i nie trzeba już zgłaszać do Kampanii Przeciwko Homofobii chęci organizacji w placówce „tęczowego piątku”. Szkoły i uczniowie jeśli mają taką chęć, robią to samodzielnie.

Tym roku do akcji przyłączyły się znane osoby i zrealizowany został film, w którym gwiazdy odczytują fragmenty listów napisanych przez młodzież LGBT. Na nagraniach zobaczyć można między innymi Mateusza Janickiego, Małgorzatę Rozenek-Majdan, Julię Kamińską oraz wielu innych, którzy zaangażowali się w promowanie szczytnego celu.

Sprzeciw

Kampania Przeciwko Homofobii jest organizacją pozarządową i w związku z tym, spotyka się z jawnym sprzeciwem partii rządzącej, episkopatu, a także Rzecznika Praw Dziecka:

„Szkoła musi być wolna od ideologii, która skrywa się za tolerancją Tęczowego Piątku. Dyrektorzy muszą tego pilnować, MEN ich kontrolować. Rodzice mogą żądać przestrzegania prawa do wychowania. Adam Bodnar ma strzec praw wszystkich obywateli, a nie tylko wybiórczo określonych.” – skomentował rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak na Twitterze

Komisja Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski przypomniała swoje stanowisko, jakie wydała rok wcześniej, zaznaczając, że komunikat ten pozostaje stale aktualny:

„Tęczowe piątki w żaden sposób nie pokrywają się z zatwierdzonym przez MEN programem nauczania ogólnego. Rodzice i szkoła nie mogą pozostać bierni wobec tego problemu”– stwierdził w nim Przewodniczący komisji biskup Marek Mendyk

„Tęczowy piątek”, jak i sama Kapania Przeciwko Homofobii wzbudza wiele emocji. U jednych pozytywach, a u innych skrajnie negatywnych.

A jakie jest Wasze zdanie na temat tego typu akcji? Popieracie, a może nie zgadzacie się z łączeniem placówek oświaty z taką „ideologią”?

źródło: KWK KEP, Twitter

Click to comment

Exit mobile version