Paweł Grzesiowski to polski lekarz, o którym głośno zrobiło się w czasie pandemii COVID-19. W tym czasie został ekspertem Naczelnej Rady Lekarskiej do spraw walki z panującym wirusem. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na jego temat, zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułu zamieszczonego poniżej!
Nie da się ukryć, że postać doktora Grzesiowskiego wzbudziła duże zainteresowanie w Polsce. Z informacji zamieszczonych w sieci, można dowiedzieć się kilku szczegółów z życia prywatnego oraz kariery w zawodzie. Między innymi, dowiadujemy się tam, iż mężczyzna urodził się 28 października 1963. W związku z tym, na chwilę obecną ma 58 lat.
Wiadomo również, że Grzesiowski ukończył studia na Akademii Medycznej w Warszawie. Jej absolwentem został w 1983 roku. Siedem lat później, na tej samej szkole wyższej uzyskał stopień doktora nauk medycznych. Oprócz tego, ukończył studia podyplomowe na kierunku prawo medyczne, bioetyka i socjologia medycyny na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
Niestety, o jego życiu prywatnym wiadomo niewiele. Mężczyzna zdecydowanie stara się zachować te informacje jedynie dla siebie i najbliższych mu osób.
Zobacz także: Co wiemy o Karolinie Korwin-Piotrowskiej?
Dr Grzesiowski jest specjalistą w dziedzinie pediatrii. Oprócz tego, to ekspert w zakresie szczepień ochronnych i profilaktyki zakażeń szpitalnych. Jest również trenerem w dziedzinie jakości i bezpieczeństwa opieki zdrowotnej. Mężczyzna stara się także popularyzować wiedzę medyczną.
Na przestrzeni lat, lekarz był związany z wieloma placówkami medycznymi. Co więcej, sam wykładał również na uczelniach w Warszawie. Należy do towarzystw naukowych nie tylko polskich, ale również zagranicznych.
Wraz z wybuchem pandemii w 2020 roku Grzesiowskiego powołano na eksperta Naczelnej Rady Lekarskiej do spraw walki z koronawirusem. To wiązało się z częstymi występami przed kamerą.
Grzesiowski ma na swoim koncie wiele publikacji, których jest autorem lub współautorem. Dotyczą one zazwyczaj zakresu immunologii, szczepień ochronnych, profilaktyki oraz zakażeń szpitalnych.
źródło: Youtube