Taki będzie 1 listopada w Polsce. Rodacy od dawna nerwowo przeglądają prognozę pogody, aby lepiej przygotować się na “Wszystkich Świętych”. Teraz IMGW wydało dokładną, ostateczną prognozę na ten dzień. Jaka aura powita nas na cmentarzach? Czy warto zabrać ze sobą na groby parasolkę? Przyda się ciepła kurtka? Wiadomo również czego spodziewać się dzisiaj oraz w pierwszych dniach listopada. Szczegóły poniżej.
Długo wyczekiwane święto “Wszystkich Świętych” już lada moment. Tym dniem od jakiegoś czasu żyje wielu rodaków. To właśnie wtedy ludzie tłumnie gromadzą się na cmentarzach i wspominają swoich bliskich, których już z nimi nie ma. Z tej okazji dekoruje się groby. Na pomnikach pojawiają się piękne kwiaty, stroiki i znicze. Przebieg obchodów 1 listopada zależy jednak w dużej mierze od pogody. Jaka będzie w tym roku? Eksperci z IMGW już wiedzą i opublikowali ostateczną prognozę na ten dzień.
Zaczęli jednak od dnia 31 października, czyli poprzedzającego święto. Ich zdaniem dziś niemal w całym kraju będzie pochmurnie. Gdyby tego było mało, gdzieniegdzie spadnie deszcz. Najbardziej intensywne opady spodziewane są na Pomorzu. Temperatura w centrum kraju wyniesienie natomiast aż 18 stopni Celsjusza. Co natomiast czeka nas jutro?
W ostatni dzień października pochmurna, deszczowa i wietrzna pogoda, kształtowana przez niż przemieszczający się znad zachodniej Polski nad Bałtyk i związany z nim chłodny front atmosferyczny, przez cały dzień będzie niekorzystnie wpływała na organizm człowieka. 😰 pic.twitter.com/1cJAwH9nqK
— IMGW-PIB METEO POLSKA (@IMGWmeteo) October 31, 2023
Serwis IMGW podaje, że 1 listopada w niektórych regionach kraju niestety popada. Eksperci wskazują, że na deszcz najbardziej narażona jest wschodnia część kraju. Będzie również nieco chłodniej – maksymalnie do 15 stopni Celsjusza. Trzeba się też przygotować na dość mocne zachmurzenie. Aura nie będzie zbyt przyjazna.
“W środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami, głównie we wschodniej połowie kraju, opady deszczu. Nieco chłodniej, temperatura maksymalna od 10°C do 15°C. Wiatr już słabszy, tylko nad morzem w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich.”
Lepiej ma być natomiast w czwartek. Wtedy pojawi się rozpogodzenie i nie powinno padać. Zrobi się też nieco cieplej. W piątek natomiast zapowiada się powrót opadów – tym razem na zachodzie kraju.
źródło: o2.pl, IMGW