Trenerka od kiedy jest w ciąży bardzo angażuje się w tematy związane ze stanem błogosławionym. W związku z tym, Lewandowska radzi ciężarnym, jak maja ćwiczyć, by nie zaszkodzić sobie i dziecku. Przeczytajcie te cenne wskazówki.
Ania Lewandowska już niebawem po raz drugi zostanie mamą. Od kiedy jej mąż, Robert Lewandowski, ogłosił, że para spodziewa się kolejnego dziecka, trenerka bardzo skupia się na temacie ciąży i przyszłego macierzyństwa.
Lewa często zamieszcza teraz swoje zdjęcia z ciążowym brzuszkiem oraz podejmuje tematy związane ze stanem błogosławionym. Często radzi przyszłym matkom, jak dbać o siebie w tym wyjątkowym czasie oraz namawia do aktywności fizycznej.
Ostatnio po raz kolejny, Ania opublikowała zdjęcia, na którym pozuje z odsłoniętym brzuchem, który pomimo tego, że jest już dość wystający i widoczny, nadal jest bardzo umięśniony! Przy okazji publikacji zdjęcia, trenerka zamieściła bardzo obszerny wpis, w którym przestrzega ciężarne internautki przed ćwiczeniami, których nie powinny wykonywać w tym czasie. W związku z licznymi pytaniami fanek spodziewających się dziecka odnośnie ćwiczeń mięśni brzucha, Lewandowska postanowiła zamieścić kilka porad i wskazówek:
“Z drobnym wyprzedzeniem przygotowałam Wam, drogie przyszłe mamy, bardzo ważny post. KOLEJNY POST Z CYKLU “CIĄŻA”. Planowo, miał pójść po moim powrocie z obozów, ale coraz częściej zadajecie mi pytania o 👉 trenowanie mięśni brzucha w ciąży. Czy robić klasyczne brzuszki angażujące mięśnie proste brzucha? 🤰🏽 Zdecydowanie NIE!!!⛔
1. Mięśnie ciążowego brzucha naturalnie ulegają rozciąganiu, a ćwiczenia dodatkowo spowodują rozejście mięśni prostych brzucha. A mięśnie skośne? Jak wiadomo nie da się ich ćwiczyć bez angażowania mięśni prostych…🤷♀️
2. Nie zaleca się także wykonywania ćwiczeń w drugim trymestrze ciąży. Wówczas macica oraz dziecko powiększając się uciska żyłę dolną biegnącą wzdłuż kręgosłupa, co może spowodować niedotlenienie maleństwa (niektóre kobiety mogą czuć dyskomfort oraz zawroty głowy w tej właśnie pozycji) Najbezpieczniejszą pozycją w treningu jest leżenie na boku.
3.Dodatkowo, ćwiczenia mięśni prostych brzucha wymagają parcia zwiększającego ciśnienie w klatce piersiowej (śródpiersiowe) oraz w jamie brzusznej (śródbrzuszne) – mogą spowodować przedwczesny poród, a w pierwszych miesiącach ciąży nawet poronienie.
Ćwiczymy jedynie mięśnie głębokie oraz dna miednicy. “
To bardzo cenne wskazówki, które należy sobie wziąć do serca. Należy pamiętać, że zbytnie obciążanie brzucha w ciąży może doprowadzić nawet do poronienia!