Ile wypada dać na Pierwszą Komunię Świętą? Podpowiadamy chrzestnym i gościom!

30 kwietnia 2022
Przez: : M.J

Zaproszenie na Pierwszą Komunię Świętą wiąże się z tym, że wielu z nas zastanawia się, jaką kwotę wypada włożyć do koperty. Jest to problem nie tylko dla bliższej rodziny, ale również dla dalszych krewnych, jak i chrzestnych. W poniższym artykule podpowiadamy, jaka kwota będzie odpowiednia.

Pierwsza Komunia Święta

Każdy z nas dostając zaproszenie na Komunię Świętą zastanawia się zapewne, co kupić dziecku, które przystąpi do Sakramentu Świętego, aby mieć poczucie, że sprawiło mu to radość oraz dobrze wydało się pieniądze. Nie da się ukryć, że ile osób tyle będzie odpowiedzi. Elektryczne hulajnogi, smartwatch, czy smartfon to prezenty, które od lat są na wysokich miejsca w rankingach komunijnych prezentów.

Zobacz także: Gwiazdy wspominają swoje Pierwsze Komunie Święte! Zobaczcie, jak wyglądały!

Warto jednak podkreślić, że to nie prezenty są w Komunii najważniejsze, jednak nie wypada przyjść na przyjęcie z pustymi rękami. Ile trzeba w takim razie wydać, aby nie popełnić gafy? Już na wstępie zaznaczmy, że jest to kwestia indywidualna. Przede wszystkim należy wydać tyle, ile się może, a przede wszystkim, ile się chce.

Prezent na Komunię.
Prezenty na Pierwszą Komunię Świętą.

Wiele osób podkreśla, że to nie komunijne prezenty powinny grać pierwsze skrzypce, jednak każdy z nas chciałby obdarować dziecko w tym wyjątkowym dla niego dniu. Już od lat goście zaproszeni na Komunię nie kupują prezentów, ale wkładają pieniądze do koperty. Trzeba w tym wypadku wziąć również pod uwagę fakt, aby nie przyćmić pozostałych zaproszonych osób zbyt drogim prezentem, czy sporą ilością pieniędzy. Jakie kwoty w takim razie są odpowiednie?

Ile pieniędzy włożyć do komunijnej koperty?

100, 200 a może 1000 złotych? Kwota zależy od wielu czynników, a jednym z najważniejszych jest stopień pokrewieństwa. W takim wypadku babcia, siostra cioteczna, czy dalekie kuzynostwo włożą do koperty inne kwoty. Według przeprowadzonych badań bliska rodzina najczęściej wkłada do koperty kwotę w granicach 300-400 złotych, natomiast dalsi krewni wręczają po 100-200 złotych.

Nie można również zapomnieć o rodzicach chrzestnych. W ich wypadku przyjęło się, że powinni swojego chrześniaka obdarować nieco większą kwotą niż pozostali gości. Niemniej jednak rozbieżność w tym wypadku jest spora i tutaj też nie ma reguły. Rodzice chrzestni najczęściej do koperty wkładają od 500 do nawet 1000 złotych.

Pamiętajmy jednak, żeby nie robić niczego na pokaz. Dając nawet skromny podarunek można sprawić dziecku przyjemność i tym samym nie nadszarpniemy swojego budżetu. Kiedy decydujemy się na wręczenie koperty z pieniędzmi pamiętajmy również, żeby robić to w obecności rodziców, z racji wieku dziecka. W tym wypadku nie ma ustalonych norm i jednego doskonałego pomysłu. Wszystko zależy od nas samych. W sieci znajdziemy również wiele forów internetowych, na których internauci dzielą się swoimi wskazówkami, dzięki którym można mniej więcej określić adekwatną kwotę.

Na koniec pamiętajmy, że prezenty nie powinny przyćmić w tym dniu dziecka, które ma być najważniejsze.

Źródło: mamadu.pl / parenting.pl / Instagram

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej