Połącz się z nami

Jan Błachowicz: [wiek, UFC, kariera, Instagram]

Opisy gwiazd

Jan Błachowicz: [wiek, UFC, kariera, Instagram]

Jan Błachowicz to jeden z najlepszych zawodników mieszanych sztuk walki w Polsce. Jest sportowcem, któremu udało się zrobić karierę nie tylko w kraju, ale również za granicą. Może pochwalić się naprawdę liczną grupą fanów. Jeśli jesteście ciekawi, co wiadomo na jego temat, koniecznie przeczytajcie artykuł poniżej!

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Jan Blachowicz (@janblachowicz)

Jan Błachowicz: wiek

Sportowiec pochodzi z Cieszyna, a urodził się 24 lutego 1983 roku. W związku z tym, w tym roku obchodził swoje 37. urodziny. Jest zawodnikiem mieszanych sztuk walki, grapplerem oraz boksu tajskiego. Pseudonim Cieszyński Książe, którym się posługuje pochodzi od miejscowości, w której się urodził.

Jan Błachowicz: kariera

Jego pierwsza walka zawodowa odbyła się w 2007 roku. Kilka miesięcy później wygrał turniej eliminacyjny do KSW, a następnie związał się z tą federacją profesjonalnym kontraktem. Podczas gali organizowanych na przestrzeni lat pokonał czołowych zawodników europejskich. Swoje zdolności trenował nie tylko w Polsce, ale także w najlepszych klubach sportowych na świecie. Podczas kariery spotykały go także poważne kontuzje, które powodowały czasem długotrwałe przerwy od walk. Po udanych występach w polskiej federacji, związał się z amerykańską federacją.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

Post udostępniony przezicz (@janblachowicz)

Jan Błachowicz: UFC

W 2014 roku podpisał kontrakt z amerykańską organizacją UFC, jedną z najsłynniejszych na całym świecie. Podczas organizowanych gali zanotował zarówno spektakularne zwycięstwa, ale zdarzało się, że musiał uznać przewagę swoich przeciwników. Za jedną z ostatnich walk otrzymał nawet bonus za efektowny nokaut. Na swoim koncie ma także nagrody Heraklasów Polskiego MMA. Na chwile obecną, bilans jego walk to 4 porażki i dwa zwycięstwa.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

Post udostępniony przez Janicz (@janblachowicz)

Jan Błachowicz: Kuba Wojewódzki

Błachowicz był jednym z gości w programie Kuby Wojewódzkiego, który cieszy się duża popularnością wśród widzów TVN-u. Wszyscy zainteresowani będą mieli okazję obejrzeć jego występ już 15 października o godzinie 22 30.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Post udostępniony przez Janicz (@janblachowicz)

Jan Błachowicz: Instagram

Sportowiec prowadzi swój profil na Instagramie pod nazwą @janblachowicz, a jego aktywność śledzi tam ponad 201 tysięcy użytkowników.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Jawicz (@janblachowicz)

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Opisy gwiazd

Do góry