Kwartet Lepiej późno niż wcale: [kariera, życie prywatne, The Voice Senior]

5 lutego 2022
Przez: : J.J

Kwartet Lepiej późno niż wcale tworzy czwórka absolwentów wychowania muzycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze. Zobaczcie, co wiadomo na temat ich życia prywatnego i zawodowego oraz jak wyglądała ich droga w zgłoszeniu się do programu.

Kwartet Lepiej późno niż wcale: kariera i życie prywatne

W skład kwartetu Lepiej późno niż wcale wchodzi:

  • Bożena Wesołowska
  • Aleksandra Matusiak-Kujawska
  • Bernard Łyżwiński
  • Lech Sawicki

Wszyscy seniorzy ukończyli Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Zielonej Górze w połowie lat 80. Zarówno podczas studiów, jak i teraz chętnie uczestniczą w życiu kulturalnym uczelni.

Bożena Wesołowska obecnie jest nauczycielem muzyki i plastyki. W czasie studiów współpracowała z wieloma zespołami muzycznymi, jest również założycielką chóru młodzieżowego oraz chórzystką przy Domu Harcerze w Zielonej Górze.

Aleksandra Matusiak-Kujawska miała zatrudnienie w wielu placówkach. Między innymi pracowała na Uniwersytecie Zielonogórskim, Wyższej Szkole Zagłębia Miedziowego w Lubinie, Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie, PWSZ w Wałbrzychu, Wyższej Szkole Humanistycznej w Żarach oraz wielu wielu więcej. Na swoim koncie ma udział w wielu festiwalach muzycznych. Śpiewała po Polsce i za granicą mi.in w Emiratach Arabskich.

Bernard Łyżwiński był managerem i prezesem chóru akademickiego „Cantores”. Przez lata pełnił funkcję nauczyciela w wielu szkołach muzycznych. Obecnie jest nauczycielem muzyki w Szkole Podstawowej nr 3 w Sulechowie. Całe życie związany z instrumentami i muzyką, na swoim koncie ma wiele osiągnięć. Jego zainteresowaniami są opracowania i aranżacja muzyki, grafik komputerowa, mechanika pojazdowa oraz oczywiście gra na akordeonie.

Lech Sawicki jest założyciel grupy instrumentalno-wokalnych również całe życie poświęcił muzyce. Pracując w Szkole Podstawowej nr 3 w Sulechowie wspólnie z Bernardem Łyżwińskim założyli śpiewającą grupę dla nauczycieli pod nazwą „Lech, Ben & Company”. Obecnie na emeryturze, choć nadal edukuje dzieci. Wolne chwile poświęca ukochanej.

Kwartet w The Voice Senior
Kwartet Lepiej późno niż wcale

Zobacz także: Informacje na temat Krzysztofa Prusika

Kwartet Lepiej późno niż wcale: The Voice Senior

Czwórka nauczycieli muzyki, która całe życie poświęca realizując swoje pasję postanowiła spotkać się po latach i założyć kwartet pod nazwą Lepiej późno niż wcale. Seniorzy zawalczą w wielkim finale The Voice Senior, który swoje miejsce ma już 5 lutego 2022 roku. Zostali podopiecznymi Witolda Paszta, w której drużynie znajduje się jeszcze Krzysztof Prusik.
Lech Sawicki – pomysłodawca grupy przyznał, że wybór osób nie był przypadkowy. Mężczyzna chciał stworzyć grupę osób o głosach w różnych skalach wzorując się na kwartecie wokalnym w stylu „The Manhattan Transfer”. Bożena obsadza sopran, Aleksandra alt, Bernard tenor a Lech baryton.

Czy wygrają tytuł najlepszego seniorskiego głosu w Polsce i nagrodę w wysokości 50 tysięcy złotych? To okaże się już niebawem. Jedno jest pewne:

“Niezależnie od naszej drogi w programie, po jego zakończeniu zamierzamy dalej razem śpiewać.” – przyznali uczestnicy kwartetu.

Źródło: Oficjalna strona Zielonej Góry, Instagram

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej