Połącz się z nami

Piotr Głowacki: [wiek, kariera, filmy, żona, Instagram]

Opisy gwiazd

Piotr Głowacki: [wiek, kariera, filmy, żona, Instagram]

Piotr Głowacki to znany polski aktor filmowy i teatralny. Na swoim koncie posiada wiele wspaniałych ról, m.in. grał Mariana Zembale w filmie „Bogowie”, dzięki tej roli został laureatem Orła za najlepszą drugoplanową rolę męską. Grał również realizatora Marcela Galińskiego we wszystkich częściach „Planety Singli”. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o jego karierze, czy życiu prywatnym, zapraszamy do dalszej części artykułu.

Piotr Głowacki: wiek

W Internecie możemy natknąć się na informacje, iż Piotr urodził się 29 marca 1980 roku. W związku z tym w chwili obecnej ma 40 lat, więc przez długi czas gości on już na ekranach naszych telewizorów i cieszy widzów swoim talentem aktorskim. Urodził się w Toruniu, lecz dorastał w małej wiosce Redecz Wielki w województwie włocławskim (dziś województwo kujawsko-pomorskie). Ukończył Akademię Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Studiował prawo na UMK i uczył się w olsztyńskim Studium Aktorskim przy Teatrze im. Jaracza oraz w warszawskiej Akademii Teatralnej.

Piotr Głowacki: kariera

W latach 2006-2008 występował na deskach Teatru Rozmaitości w Warszawie. Od 2008 roku do 2010 był aktorem Starego Teatru w Krakowie. Od 2014 roku jest wiceprzewodniczącym ZASP, czyli Związku Artystów Scen Polskich. Na swoim koncie ma wiele nagród i wyróżnień. W 2006 roku otrzymał nagrodę Jantara za rolę Michała w „Odzie do radości”. Został nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Cinéma tout écran” w Genewie, za najlepszą rolę męską. Laureat Nagrody Specjalnej przyznanej w ramach festiwalu Tarnowska Nagroda Filmowa, za rolę w filmie „80 milionów”.

Piotr Głowacki: filmy

Filmów, w których udział brał Piotr Głowacki jest naprawdę wiele, oto kilka z nich: „Bogowie”, „Planeta singli”, „80 milionów”, „Być jak Kazimierz Deyna”, „Heavy Mental”, „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach” i wiele innych. Zagrał również w wielu serialach tj. „Na dobre i na złe”, „Barwy szczęścia”, „Prawo Agaty”, czy „Belfer”.

Piotr Głowacki: żona

Od 2012 roku jest żonaty z Agnieszką Marek – aktorką teatralną. W 2017 roku małżeństwo doczekało się potomstwa – bliźniaków – Idy i Aarona.

Piotr Głowacki: Instagram

Swój profil na Instagramie prowadzi pod nazwą @spokuj. Jego profil aktualnie obserwuje 13,9 tys. użytkowników.

Kontynuuj czytanie
Może Ci się spodobać...
Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Opisy gwiazd

Do góry