9-latek z Chorzowa zaatakowany przez grupę nastolatków. Filip Chajzer ostro zareagował

7 listopada 2023
Przez: : W.M.

Niedawno na Śląsku wydarzyło się coś, co wstrząsnęło opinią publiczną. 9-letni chłopiec z Chorzowa stał się ofiarą agresji ze strony grupy nastolatków. Wiele osób było oburzonych faktem, że dzieci bezkarnie naśmiewały się z chłopca, robiły mu krzywdę, a także zniszczyły jego rower. Do grona tego należy między innymi znany z dobrego serca FiIip Chajzer, który postanowił pomoc nękanemu chłopcu.

Nagranie ze zdarzenia, do którego doszło niedawno w Chorzowie, na którym grupa dzieci znęca się nad 9-letnim chłopcem, jest trudne do oglądania. Na filmie widać, jak między innymi 14-latka, która jest główną sprawczynią tego okrutnego aktu, przytrzymuje bezbronnego chłopca, a pozostałe osoby śmieją się i wszystko nagrywają.

Gdy nagranie znalazło się w sieci, okrutny incydent niezwłocznie zgłoszony został na policję.
Jak donoszą media, chłopiec najprawdopodobniej był nękany przez swoich oprawców przez kilka dni. Nastolatkowie zmuszali go do obrażania drużyny, którą lubił, oraz do chwalenia innej drużyny. Pomimo desperackich próśb dziecka, by go zostawili, agresorzy pozostawali obojętni, śmiejąc się z jego cierpienia.
Na szczęście policja działała szybko i namierzyła oprawców 9-latka, podejmując stosowne kroki w tej sprawie.

Filip Chajzer reaguje na atak na 9-latka z Chorzowa

Filip Chajzer, znany dziennikarz i prezenter telewizyjny, był jednym z tych, którzy nie mogli pozostać obojętni wobec tragedii, która spotkała tego małego chłopca. Na swoim profilu społecznościowym opublikował poruszający post, w którym wyraził swoje zaangażowanie i współczucie.

“Mam rozdarte serce. Serio. Ja już nie daję rady patrzeć na to całe dziadostwo, które dzieje się każdego dnia. Jako ojciec, jako człowiek.” – napisał Chajzer.

Dziennikarz zobaczył nagranie z Chorzowa, na którym widoczne jest maltretowanie 9-latka, oraz zniszczenie mu roweru. Krzyk, rozpacz i bezsilność dziecka głęboko go poruszyły. Dodatkowo, dowiedział się, że chłopiec jest w spektrum autyzmu.

Filip Chajzer postanowił działać. W swoim poście ogłosił, że chce podarować 9-latkowi nowy rower, który został zniszczony przez jego oprawców. Chajzer zwrócił się do swoich obserwatorów i ludzi dobrej woli z prośbą o okazanie wsparcia dla chłopca z Chorzowa. Ma nadzieję, że nagłośnienie tej okropnej historii sprawi, że dzieci, które dokonały ataku, zrozumieją, jak wielkie zło wyrządziły, i że to jest moment do refleksji i zmiany ich zachowania.

“Bardzo chciałbym przekazać mu nowy rower, bardzo chciałbym, żebyśmy dali mu wsparcie. Dzieje się tyle zła. Myślę, że te pogubione dzieciaki, które zadają na nagraniu ból i cierpienie, widząc nasze zaangażowanie, zrozumieją, co zrobiły.” – podsumował Filip Chajzer.

Filip Chajzer, fot. AKPA
Filip Chajzer, fot. AKPA

Zobacz także: Iga Świątek wraca na pozycję liderki. Za zwycięstwo dostanie gigantyczną kwotę!

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej