Najnowsze próby wyłudzenia danych od użytkowników Facebooka wywołały alarm wśród społeczności internetowej. Tym razem oszuści wykorzystali głośne zaginięcie Iwony Wieczorek, aby zwabić potencjalne ofiary i przejąć ich dane. Ostrzegamy!
Iwona Wieczorek zniknęła latem 2010 roku, pozostawiając po sobie jedynie tajemnicę. Podczas tej tragicznej nocy 19-latka wracała z imprezy w Dream Club w Sopocie do swojego domu w Gdańsku. Ostatnio widziano ją w okolicach jednego z klubów w Sopocie, gdzie doszło do sprzeczki z jej znajomymi. Po tym incydencie dziewczyna zniknęła, a jej ostatnim zarejestrowanym pojawieniem się było nagranie z kamer monitoringu miejskiego przy gdańskim wejściu na plażę nr 63 o godzinie 4:12, na którym widać ją wraz z mężczyzną trzymającym ręcznik.
ZOBACZ TAKŻE: Ostatnie SMS-y Iwony Wieczorek! Znamy treść wiadomości sprzed jej zaginięcia!
Niestety, historia zaginięcia Iwony Wieczorek została wykorzystana przez oszustów w najnowszej fali ataków na użytkowników Facebooka. Wątpliwe posty pojawiające się na platformie sugerują odnalezienie kobiety. Klikając w link, czytelnicy są kierowani na stronę podszywającą się pod renomowane radio RMF FM. To właśnie tam rzekomo można zobaczyć nagranie z miejsca zbrodni. Jednakże istnieje haczyk. W celu potwierdzenia wieku użytkownicy są proszeni o podanie danych logowania i hasła do swojego konta na Facebooku. W ten sposób oszuści mogą wyłudzić dane osobowe ofiar.
Śledczy nadal pracują nad sprawą zaginięcia Iwony Wieczorek. Badania są prowadzone przez Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie. Znany również jako Archiwum X, które specjalizuje się w niewyjaśnionych zdarzeniach sprzed lat, takich jak zaginięcie Iwony Wieczorek.
Prokurator Karol Borchólski z działu prasowego Prokuratury Krajowej podkreślił, że społeczeństwo oczekuje konsekwencji organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości w prowadzeniu sprawy Iwony Wieczorek. Śledczy również zwrócili uwagę na wcześniejsze badania przeprowadzone w Zatoce Sztuki. Miały one na celu weryfikację różnych wersji wydarzeń i eliminację fałszywych tropów. W wyniku tych działań ustalono, że ciało Iwony Wieczorek nie zostało zakopane w tej okolicy.
Jest to ostrzeżenie dla wszystkich użytkowników internetu, aby zachować ostrożność i nie ulegać pułapkom oszustów, którzy wykorzystują tragedie do celów kryminalnych.
Źródło: spidersweb.pl