Połącz się z nami

Agnieszka Hyży o utraconych ciążach: „Znam wszystkie te emocje”

Agnieszka Hyży

News

Agnieszka Hyży o utraconych ciążach: „Znam wszystkie te emocje”

Agnieszka Hyży na swoim profilu w mediach społecznościowych odniosła się do szczerego wyznania Aleksandry Żebrowskiej na temat poronienia. Jej obszerny wpis na temat utraconych ciąż spotkał się z dużym uznaniem wśród kobiet. Wiele internautek podziękowało jej za odwagę w jego nagłośnieniu! Zobaczcie! Agnieszka Hyży o utraconych ciążach!

Agnieszka Hyży, a kiedyś znana pod nazwiskiem Popielewicz, od lat jest obecna w polskim show-biznesie. Dziennikarka i prezenterka niejednokrotnie prowadziła największe wydarzenia w naszym kraju. W 2014 roku zaczęła współprace z programem „Taniec z Gwiazdami”, gdzie pokazywała, co dzieje się za jego kulisami. Następnie była współprowadzącą „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.

Prywatnie związana z Grzegorzem Hyżym, z którym stanęła na ślubnym kobiercu w 2015 roku. Ostatnio udostępniając piękne zdjęcie, świętowała piątą już rocznicę ślubu. Dziennikarka ma córkę z małżeństwa z Mikołajem Witem.

Na Instagramie Agnieszki pojawiło się zdjęcie z jej córeczką. W jego opisie poruszyła temat par, które bezskutecznie starają się o dziecko, oraz kobiet, które musiały zmierzyć się z jego utratą. Jej inspiracją do zabrania głosu w tej sprawie była Ola Żebrowska, która ma za sobą kilka utraconych ciąż, a już niebawem po raz trzeci zostanie mamą.

View this post on Instagram

„Która ciąża, który poród?” Są takie sprawy, o których nie da się mówić od razu, o innych nie chce się mówić wcale. „Nieudane” ciąże to temat, o którym rozmawia się ciężko – nawet z najbliższymi. Sama mam kilka takich za sobą – poronienia i na dokładkę ciążę pozamaciczną pod koniec zeszłych wakacji. Oprócz wsparcia kochającej rodziny (i pizzy przemycanej do szpitala przez moje siostry), jedna z rzeczy, które najbardziej podnosiły mnie wtedy na duchu, to świadomość, że tak wiele kobiet ma za sobą podobne historie. Dzieląc się swoimi przeżyciami – dodają innym otuchy i siły. Dlatego ja też się dzielę – będąc w siódmej ciąży, na kilka dni przed moim trzecim porodem. Ściskam wszystkich starających się o bobasa, wszystkich, którzy nie są gotowi, żeby mowić o tym co ich spotkało, wszystkich którzy boją się, że coś znowu będzie „nie tak”. I pamietajmy! Nie każdy jest gotowy by mówić o swoich doświadczeniach – ale to nie znaczy, że ich nie ma. Bądźmy delikatni i szanujmy się nawzajem. Oszczędźmy kobietom pytań pt: “Mówiłaś, że chcesz mieć więcej dzieci, to kiedy kolejne?” albo „Mąż na pewno marzy o córeczce, hmmm?”. Macierzyństwo to prywatna sprawa każdej z nas, każdej starającej się o dziecko pary. Niektóre pytania czy rady mogą być dla drugiego człowieka najzwyczajniej w świecie krzywdzące ❤️🤗

A post shared by Aleksandra Żebrowska (@olazebrowska) on

Agnieszka Hyży o utraconych ciążach! 

Agnieszka poruszyła temat, który cały czas dotyczy milionów ludzi. Zainspirowała ją do tego Ola Żebrowska, która w jednym z wywiadów wyznała, że w przeszłości utraciła niejedną ciążę:

„„Ktora to ciąża, który poród?” @olazebrowska miała odwagę poruszyć temat, który dotyczy milionów i przez te same miliony jest unikany jak ognia 🤯. Z drugiej strony nie unikamy pytań i dociekań o plany powiększenia rodziny, które wprawiają w zakłopotanie odpytywanego i często powodują ścisk żołądka 🤬😢. Bo kto ma odwagę powiedzieć prawdę ❓”

Jak czytamy dalej w jej wpisie, doskonale zna te wszystkie emocje, które przeżywa się często w samotności:

„Nikt nie prowadzi statystyk dotyczących „nieudanych ciąż”, nikt nie liczy ile jest par, które latami próbują zrealizować swoje marzenie o byciu rodzicem.
Znam wszystkie te emocje i wiem jak często przeżywa się je w samotności. Wiem jak bywają niewygodne pytania, czasem nawet od najbliższych, a czasem od ludzi, których to kompletnie nie powinno interesować 💔…”

Pod jej postem pojawiło się mnóstwo komentarzy nie tylko od kobiet, ale również mężczyzn, którzy dziękują Agnieszce za poruszenie tak trudnego w dzisiejszych czasach tematu:

„Brawo👏❤️”

„Święte słowa 👏 ściskam 😘”

„Bardzo dobry temat. Wiem jak jest ciężki, a jak bardzo ludzie są niedelikatni.”

My również przyznajemy, że należą się Agnieszce wielkie brawa za poruszenie tak ważnej kwestii!

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w News

Do góry