Połącz się z nami

Aktor z „M jak miłość” walczy o życie! Stanisław Pąk zmaga się z nowotworem

stanisław pąk walczy o zdrowie

News

Aktor z „M jak miłość” walczy o życie! Stanisław Pąk zmaga się z nowotworem

Stanisław Pąk walczy z groźnym rakiem. Aktor znany widzom z wielu polskich seriali błaga internautów o pomoc w zbiórce na kosztowne leczenie.

Stanisław Pąk
Stanisław Pąk walczy z nowotworem

Życiorys Stanisława Pąka

Stanisław Pąk urodził się 1956 roku. Ze sceną związany jest od wielu lat. W 1979 ukończył studia na Wydziale Aktorskim w PWST w Warszawie. Przez wiele lat związany był z teatrem Syrena w Warszawie. Na jego deskach występował w latach 1979–1991.

65-letni aktor widzom znany jest także z udziału w wielu znanych polskich filmach i serialach, głównie z ról epizodycznych. Stanisław Pąk ma bardzo bogatą filmografię, a widzowie pamiętać go mogą m.in. z Rancza, M jak miłość, Na wspólnej, Klanu czy Plebanii.

Aktor z M jak miłość walczy z rakiem

W 2016 roku u Stanisława Pąka lekarze zdiagnozowali raka prostaty. Niestety choroba rozprzestrzeniła się również na układ kostny. Nieustanna walka z nowotworem sprawiła, że stan zdrowia aktora całkowicie pozbawił go możliwości pracy i zarobku.

Stanisław Pąk wspólnie z rodziną proszą o pomoc internatów. Na stronie Zrzutka.pl ruszyła internetowa zbiórka, w której hojni darczyńcy mogą pomóc uzbierać kwotę potrzebą na leczenie aktora.

„Kilka tygodni temu przechodził radioterapię, która w wyniku powikłań i komplikacji musiała zostać przerwana. W chwili obecnej jedyną szansą dla mojego męża jest specjalne leczenie, które przekracza nasze możliwości finansowe. Krótkie, epizodyczne role w serialach i filmach wystarczały zaledwie na przeżycie, a ostatni stan zdrowia całkowicie wykluczył możliwość zarobku” – wyznała żona Stanisława – Danuta Żurawska-Pąk.

Apel o pomoc wystosował również Stanisław Pąk. W liście, który możemy znaleźć na stronie zbiorki, aktor zdradził, że wstrzymanie leczenia odbierze mu szanse na odzyskanie zdrowia.

„W chwili obecnej jestem po niedokończonej radioterapii. Musiała zostać przerwana gdyż doszło do poważnych komplikacji. W tej sytuacji czas działa mocno na moją niekorzyść i dokończenie radioterapii w bliżej nieznanym terminie nie daje większych nadziei na odzyskanie zdrowia” – napisał w swoim liście Stanisław Pąk.

Internauci ponownie wykazali się wielkim sercem. Do końca zbiorki pozostało 7 dni, a aktualnie udało się uzbierać 17 440 zł z potrzebnej kwoty 25 000 zł.

stanisław Pąk walczy z rakiem
Stanisław Pąk prosi o pomoc

Wy również możecie wesprzeć potrzebującego Stanisława Pąka. Link do zbiórki znajdziecie tutaj.

źródło: YouTube, zrzutka.pl

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w News

Do góry