Połącz się z nami

Andrzej Kosmala: [wiek, kariera, rodzina, Krzysztof Krawczyk]

Opisy gwiazd

Andrzej Kosmala: [wiek, kariera, rodzina, Krzysztof Krawczyk]

Andrzej Kosmala od wielu lat jest związany z polską scena muzyczną, choć sam na niej nie występuje. Wiadomo także, że był jednym z najlepszych przyjaciół niedawno zmarłego wielkiego artysty – Krzysztofa Krawczyka. Jeśli jesteście ciekawi, co wiadomo na temat przebiegu jego kariery zawodowej, a także życia prywatnego, zapraszamy do lektury artykułu zamieszczonego poniżej!

Andrzej Kosmala: wiek

W sieci możemy dotrzeć do informacji, że Kosmala urodził się 30 stycznia 1946 roku. W związku z tym, na chwilę obecną ma 75 lat. Na świat przyszedł w Pleszewie, miejscowości położonej w województwie wielkopolskim, gdzie także dorastał i uczęszczał do podstawowej i liceum ogólnokształcącego. Na studia natomiast udało się na Wydział Filologiczno-Historyczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Zobacz także: Wspomnienia Niny Terentiew o Krzysztofie Krawczyku

Andrzej Kosmala: kariera

Mężczyzna jest w swojej karierze podejmował się różnych zadań. Był menagerem gwiazd muzyki, dziennikarzem, autorem tekstów piosenek, producentem nagrań oraz dyrektorem instytucji artystycznych. Największą popularność przyniosła mu współpraca z Edwardem Hulewiczem oraz Krzysztofem Krawczykiem. Jest autorem tekstów utworów między innymi: Urszuli Sipińskiej, Andrzeja Rybińskiego, Bohdana Łazuki oraz Daniela Olbrychskiego. Oprócz tego, w 2010 roku ukazała się książka o Krzysztofie Krawczyku, którą pisał wraz z wokalistą.

Andrzej Kosmala: rodzina

Z Internetu dowiadujemy się, że Kosmala był dwukrotnie żonaty. Jego pierwsza małżonka Izabela zmarła w 2010 roku. Ponownie wziął ślub z Katarzyną. Doczekał się dwójki dzieci: córki Joanny i syna Roberta. Niestety, mężczyzna rok temu popełnił samobójstwo w wieku 43 lat.

Andrzej Kosmala: Krzysztof Krawczyk

Prócz spraw zawodowych, z Krzysztofem Krawczykiem łączyła go wieloletnia przyjaźń. Menager artysty również bardzo przeżył jego odejście. W sieci opublikował wzruszające zdjęcie, które poruszyło za serce wielu internautów. W ten sposób pożegnał się ze swoim przyjacielem, z którym znał się ponad 40 lat. Ponadto, w trakcie ceremonii pogrzebowej wygłosił piękne przemówienie, które niewątpliwie mogło wycisnąć łzy z oczu fanów legendy polskiej muzyki.

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Opisy gwiazd

Do góry