Połącz się z nami

Aneta Kręglicka 30 lat temu została MISS WORLD! [WIDEO]

Z życia gwiazd

Aneta Kręglicka 30 lat temu została MISS WORLD! [WIDEO]

22 listopada 2019 roku minęło 30 lat, kiedy pierwszy i ostatni raz Polka sięgnęła po tytuł Miss World. Aneta Kręglicka w 1989 roku założyła na głowę koronę najpiękniejszej kobiety świata i do tej pory żadna z Polek nie zajęła jej miejsca! Zobaczcie, jak Aneta Kręglicka 30 lat temu została MISS WORLD!! 

Na temat Anety Kręglickiej słyszał chyba każdy. Jako pierwsza Polka w historii sięgnęła po tytuł najpiękniejszej kobiety na świecie i do tej pory należy on do niej. Po 30 latach przypominamy, jak wyglądał ten wzruszający moment! Zobaczcie!

Początki kariery Anety Kręglickiej w wyborach Miss

Aneta Kręglicka pochodzi ze Szczecina i jak każda kandydatka do tytułu Miss World musiała przed tym konkursem przejść przez nie łatwą drogę, aby się tam dostać. W wieku 24-lat Kręglicka studiowała na Uniwersytecie Gdańskim. To właśnie wtedy koleżanki namówiły ją do wystartowaniu w konkursie piękności, tym bardziej że mogła się nie tylko pochwalić zniewalającą urodą, ale również idealnymi wymiarami 88-58-88. Jej pierwszy konkurs piękności to Miss Wybrzeża w 1989 roku, do którego namówił ją jej tato. Aneta bez większych problemów go wygrała, co otworzyło jej drzwi do konkursu Miss Polonia.

Miss Polonia

Moda, która panowała w latach 80. była pełna przepychu i sama Aneta po paru latach stwierdziła, że w konkursie Miss Polonia wyglądała fatalnie. Jednak jak się okazuje, jury zwróciło już wcześniej na nią uwagę. Na pewno pierwsze co rzucało się w oczy to nie tylko uroda Anety, ale również inteligencja i znajomość języków obcych. Tak więc w lipcu 1989 roku w Operze Leśnej sięgnęła po tytuł najpiękniejszej Polki!

Miss International

Po sukcesie, jaki Aneta odniosła w Polsce przyszedł czas na podbój świata. We wrześniu poleciała do Tokio na wybory Miss International, gdzie została I wicemiss.

Aneta Kręglicka 30 lat temu została MISS WORLD!

W listopadzie 1989 roku wylądowała w Hongkongu, gdzie musiała się zmierzyć z najpiękniejszymi kobietami z całego świata! Jak się okazuje, specjalnie na tę okazję suknię uszyła dla niej koleżanka, która była krawcową. W fioletowej sukni ze sztucznym fioletowym futrem, jak na tamte czasy wyglądała naprawdę olśniewająco. Bez wątpienia zachwyciła jurorów nie tylko swoją urodą, ale znajomością języków obcych i inteligencją. Dzięki temu 22 listopada 1989 roku po raz pierwszy i ostatni, jak do tej pory, Polka sięgnęła po tytuł MISS WORLD.

Aneta w swoich mediach społecznościowych również dodała post, w którym możemy przeczytać, że zdobycie tak prestiżowego tytułu dodało jej wiele odwagi, dlatego teraz jest w miejscu, w którym zawsze chciała być!

„Minął jakiś czas…. sentymentalne wspomnienia. Dzisiaj oceniam to wyłącznie pozytywnie. Przygoda życia, która sprawiła, że poznałam siebie, swoje możliwości i ukryte jeszcze wtedy predyspozycje. Dała mi odwagę pójść dalej i zajść tu, gdzie jestem. A jestem tu, gdzie chcę być ☺️”

Bez wątpienia Aneta musi czuć wielką dumę nosząc, jako jedyna w Polsce kobieta, tytuł tej najpiękniejszej na całym świecie!

Zobaczcie, jak wtedy się prezentowała!

Kontynuuj czytanie
Może Ci się spodobać...
Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Z życia gwiazd

Do góry