Ania Dąbrowska: [wiek, kariera, mąż, dzieci, Instagram]

3 grudnia 2021
Przez: : KS

Ania Dąbrowska to jedna z najpopularniejszych i najbardziej lubianych wokalistek i kompozytorek w Polsce. Jej utwory cieszą się pozytywnym odbiorem wśród słuchaczy. Sprawdźmy, co wiadomo o karierze artystki, a także jej życiu prywatnym!

Ania Dąbrowska: wiek

W sieci możemy dotrzeć do informacji, że Anna Dąbrowska urodziła się 7 stycznia 1981 roku. W związku z tym, w 2021 roku skończyła 40 lat. Pochodzi z Chełmia, gdzie dorastała wraz z siostrą. Kiedy artystka miała 11 lat, zmarł jej ojciec.

Okazuje się, że pasję do muzyki przejawiała już jako nastolatka. Wtedy też zaczęła edukację muzyczną. W czasie, gdy była uczennicą liceum ogólnokształcącego, uczęszczała również do szkoły muzycznej, gdzie grała na kontrabasie. Następnie, podjęła studia na Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

Zobacz także: Co wiemy o Grzegorzu Halamie?

Ania Dąbrowska: kariera

Co ciekawe, Dąbrowska przez pewien czas była gitarzystką basową w zespole, z którym brała nawet udział w konkursach muzycznych. Następnie wzięła udział w programie telewizyjnym Idol, gdzie ostatecznie zajęła 8. miejsce. Na początku kariery wokalnej współpracowała także z innymi artystami występując w chórkach. Między innymi, byli to Krzysztof Krawczyk i Andrzej Smolik.

Prawdziwy rozgłos przyniósł jej album Samotność po zmierzchu, który wydała w 2004 roku. To właśnie z niego pochodzą hity takie jak Charlie, Charlie, Tego chciałam oraz Inna. Każda z kolejnych płyt autorstwa Dąbrowskiej cieszyła się dużym sukcesem.

Oprócz tego, wokalistka wystąpiła w roli trenerki w jednej z edycji programu The Voice of Poland.

Ania Dąbrowska kariera
Ania Dąbrowska z nagrodą

Ania Dąbrowska: mąż

Artystka była w wieloletnim związku z Pawłem Jóźwickim. Para doczekała się dwójki dzieci: syna Stanisława i córki Melani. Jednakże, jakiś czas temu w sieci zaczęły pojawiać się informacje o ich rozstaniu.

Ania Dąbrowska: Instagram

Wszyscy fani Ani Dąbrowskiej koniecznie powinni sprawdzić jej profil na Instagramie. Wokalistka prowadzi go pod nazwą @aniadabrowskaofficial. Na chwilę obecną, jej aktywność śledzi tam ponad 25,5 tysiąca użytkowników.

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej