Połącz się z nami

Ania Karpowicz: [wiek, kariera, Paszporty Polityki, Instagram]

Opisy gwiazd

Ania Karpowicz: [wiek, kariera, Paszporty Polityki, Instagram]

Ania Karpowicz to jedna z kandydatek do zdobycia nagrody Paszportu Polityki w kategorii muzyka poważna. Zdaniem wielu krytyków jest wybitną specjalistką w swojej branży. Zanim jednak poznamy tegorocznych laureatów, sprawdźmy, co wiadomo na temat jej kariery oraz życia prywatnego. Jeśli wy także jesteście ciekawi, koniecznie zapoznajcie się z treścią artykułu zamieszczonego poniżej!

Ania Karpowicz: wiek

Sama artystka przedstawia się jako flecistkę, kuratorkę oraz aktywistkę. Urodziła się w 1983 roku, w związku z czym w tym roku będzie obchodziła swoje 38 urodziny. W sieci można również dotrzeć do informacji, że pochodzi z Warszawy, lecz na co dzień mieszka w Tel Awiwie. Ukończyła studia gry na flecie na Akademii Muzycznej w Łodzi. Oprócz tego, jest także absolwentką Hochschule für Musik Detmold. Jest jedną ze współzałożycielek Instytutu Mieczysława Wajnberga.

Ania Karpowicz: kariera

Karpowicz na przestrzeni lat była laureatką wielu nagród i wyróżnień za swoją działalność artystyczną zarówno w Polsce, jak i za granicami kraju. Przez dwa lata należała do European Union Youth Orchestra i występowała na najbardziej znanych estradach Europy. W swoim repertuarze szczególne zamiłowanie utrzymuje dla muzyki XX i XXI wiecznej. Jest założycielką kooperatywy muzycznej Hashtag Ensemble. Dużą uwagę przywiązuje także do promowania kobiecej tożsamości w dzisiejszych czasach.

Ania Karpowicz: Paszporty Polityki

Paszporty Polityki to nagrody przyznawane przez tygodnik ,,Polityka’’ od 1993 roku. Muzyka poważna, w której nominowana jest właśnie Karpowicz to jedna z kategorii podczas plebiscytu. Artysta ma szansę zdobyć tę nagrodę, między innymi ze względu na promowanie muzyki współczesnej, pokazywanie nowych możliwości działań społecznych, a także przypomnienie zapomnianych polskich kompozytorów.

Ania Karpowicz: Instagram

Niestety, na temat życia prywatnego artystki wiadomo bardzo niewiele. Jednakże, swój profil na Instagramie prowadzi pod nazwą @aniakarpowicz. Wszyscy zainteresowani jej osobą powinni tam koniecznie zajrzeć!

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez icz (@aniakarpowicz)

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Opisy gwiazd

Do góry