Anna Lewandowska pisze o poronieniu! Nie wytrzymała po słowach Jarosława Kaczyńskiego!

7 listopada 2022
Przez: : M.J

Wiele gwiazd zabrało głos na swoich profilach w mediach społecznościowych po ostatniej wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego. Słowa prezesa PiS wręcz rozwścieczyły kobiety. Głos w tej sprawie zabrała również Ania Lewandowska, która w swoim poruszającym poście przyznała, że doskonale wie, co czują kobiety, które poroniły.

Jarosław Kaczyński o dzietności w Polsce

W sobotę, 5 listopada Jarosław Kaczyński ponownie udał się na spotkania z wyborcami. Tym razem prezes Prawa i Sprawiedliwości poruszył temat dzietności w naszym kraju. Z jego ust padły m.in. słowa podkreślające, że powodem tak małej liczby urodzeń w Polsce jest problem picia przez kobiety alkoholu.

“Kobiety się decydują na dzieci albo się nie decydują. […] I tutaj trzeba też powiedzieć więcej też i trochę otwarcie pewnych rzeczy gorzkich: jeżeli się utrzyma taki stan, że do 25. r. ż. dziewczęta, młode kobiety, piją tyle samo, co ich rówieśnicy, to dzieci nie będzie”- stwierdził Kaczyński.

Powyższa wypowiedź odbiła się szerokim echem w mediach. Głos w tej sprawie zabrało wiele kobiet, które nie zgadzają się z tak krzywdzącymi słowami na tak delikatny temat. Swoje oburzenia wyraziły Aleksandra Żebrowska, Ewa Chodakowska, czy Beata Sadowska. Do tego grona dołączyła teraz Anna Lewandowska, która zdecydowała się na mocną wypowiedź. Jak czytamy, ma dość obwiniania kobiet przez polityków, którzy nie dostrzegają tak naprawdę prawdziwych problemów.

ZOBACZ TAKŻE: Lewandowska przyznała się, że korzysta z  pomocy niani: „miewam chwilę zwątpienia i wyrzuty sumienia”

Anna Lewandowska przyznała, że poroniła

Choć trenerka nie często porusza tematy związane z polityką, to kiedy naprawdę tego wymaga sytuacja nie zamierza milczeć. Tym razem najwidoczniej miarka się przebrała, bo jak czytamy:

“DOŚĆ❗Jestem zła, gdy widzę, że politycy w niesprawiedliwy sposób oskarżają kobiety, zamiast dostrzegać realne problemy. Jako kobieta i matka czuję się bardzo dotknięta ostatnimi wypowiedziami.”

Kolejno zdobyła się na szczere wyznanie. Jak czytamy w poście, Lewandowska doskonale wie, co oznacza utrata dziecka. Sama musiała zmierzyć się z tą tragedią i choć teraz jest mamą dwóch wspaniałych córek, to doskonale wie, z czym zmagają się tysiące kobiet w naszym kraju.

“Bycie mamą było moim największym marzeniem. Zanim się spełniło niestety, podobnie jak inne kobiety, doświadczyłam także poronienia. Według statystyk co piąta para w Polsce bezskutecznie stara się o dziecko. Stres, problemy ze zdrowiem czy z hormonami powodują, że nie tylko zajście w ciąże jest problemem, ale również jej utrzymanie.”

Na zakończenie swojej wypowiedzi dodała:

“Nie oceniajmy zatem kobiet, które często w ciszy, walczą wszelkimi sposobami i środkami, aby na teście ciążowym zobaczyć upragnione dwie kreski…”

W komentarzach pod postem trenerki zawrzało. Mnóstwo kobiet wyraziło swoje zdanie na temat wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego. To tylko niektóre z wpisów, które widnieją na profilu Ani Lewandowskiej.

“Jaki prawem człowiek, który jest starym kawalerem, niemający dzieci wypowiada takie słowa nie mając pojęcia o realnym życiu… “

“Nawet nie wiem jak mam skomentować wypowiedź tego człowieka… On nic o życiu i kobietach nie wie”

“Dziękuję Pani Aniu za ten post nasz syn pojawił się na świecie po 20 latach ogromnych starań. Jak słucham takich bredni to nawet nie wiem jak je nazwać”

Źródło: Instagram

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej