Połącz się z nami

Arka Noego: [zespół, kariera, piosenki, Instagram]

Arka Noego

Opisy gwiazd

Arka Noego: [zespół, kariera, piosenki, Instagram]

Arka Noego to niewątpliwie jeden z najbardziej znanych zespołów dziecięcych w Polsce. Jego działalność zaczęła się ponad 20 lat temu. Na przestrzeni lat skład zespołu uległ wielu zmianom, lecz mimo to grupa nie straciła popularności i nadal cieszy się pozytywnym odbiorem. Sprawdźmy, co o niej wiadomo!

Zespół Arka Noego

Jeden z najbardziej popularnych zespołów muzycznych, w których głównymi gwiazdami są dzieci wykonuje utwory o tematyce religijnej. Po raz pierwszy zrobiło się o nim głośno jeszcze w 1999 roku, kiedy podczas wizyty papieża Jana Pawła II młodzi artyści zaprezentowali przed nim utwór Tato. Szybko zyskali uznanie wśród słuchaczy.

Na jego karierę wpływ mieli także twórcy programu Ziarno. To właśnie oni zasugerowali, aby stworzyć kolejne utwory. Co ciekawe, młodzi artyści nie są specjalnie przygotowywani do występów. Co więcej, nie maja regularnych prób i nie wszyscy uczęszczają na zajęcia wokalne.

Oczywiście, podczas występów grupie towarzyszą także dorośli muzycy. Są oni odpowiedzialni za oprawę muzyczną, ale także pomoc w wokalu.

Zobacz także: Co wiemy o Natalii Kukulskiej?

Arka Noego: kariera

Po dużym sukcesie, jaki odniósł zespół zaczęto zapraszać go na koncerty i festiwale nie tylko o charakterze religijnym. Niewątpliwie, dużym wyróżnieniem był także występ w samym Watykanie. Utwory zespołu zyskały popularność także zagranicą. Co więcej, niektóre z nich nawet przetłumaczono i nagrano w obcych językach.

Co roku, odbywa się trasa koncertowa Arki Noego. Występy zazwyczaj są dużo częstsze przed świętami Bożego Narodzenia oraz Wielkanocy. Młodzi artyści często występują także w telewizji, a ich koncerty transmitowane są nawet zagranicą.

Co ciekawe, od założenia zespołu minęło tyle czasu, że na najnowszej płycie słuchacze mają okazję usłyszeć wokale dzieci, osób z pierwszego składu Arki Noego.

Arka Noego kariera
Członkowie Arki Noego

Arka Noego: Instagram

Zespół, który składa się z młodych, utalentowanych artystów prowadzi swój profil na Instagramie pod nazwą @arkanoego_band. Na chwilę obecną, ich aktywność śledzi tam ponad 4 tysiące użytkowników.

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Opisy gwiazd

Do góry