Artur Gadowski: [wiek, kariera, Ira, żona, dzieci, Instagram]

20 maja 2022
Przez: : KS

Artur Gadowski to polski wokalista, który od lat jest związany z popularnym zespołem Ira. Grupa od lat cieszy się dużym uznaniem wśród słuchaczy. Jeśli chcecie dowiedzieć się, co wiadomo o karierze i życiu prywatnym jej lidera, zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułu zamieszczonego poniżej!

Artur Gadowski: wiek

Z informacji dostępnych w sieci, możemy dowiedzieć się, że wokalista urodził się 1 czerwca 1967 roku. W związku z tym, w 2022 roku skończy 55 lat. Wiadomo również, że mężczyzna pochodzi z Szydłowca. Co ciekawe, to po rodzicach odziedziczył talent muzyczny. Mianowicie, jego ojciec grał na flecie, a matka była instruktorką śpiewu.

Co ciekawe, mężczyzna z wykształcenia jest jubilerem. Już w dzieciństwie zaczął uczyć się grać na gitarze. Wtedy też zaczął przygodę z zespołami muzycznymi, która towarzyszy mu do teraz.

Prywatnie, muzyk był dwukrotnie żonaty. Doczekał się czworga dzieci. W jednym z wywiadów zdradził, że jego najstarsza córka ma zespół Downa. Sam artysta, od lat wspiera fundacje wspomagającą osoby z zaburzeniem chromosomalnym.

Wokalista przeszedł poważną operację, która była wynikiem powikłań nadczynności tarczycy.

View this post on Instagram

A post shared by Zespół IRA (@zespolira)

Zobacz także: Co wiemy o Mateuszu Nowakowskim?

Artur Gadowski: kariera

Największą rozpoznawalność Gadowski zdobył po przyłączeniu się do zespołu Ira, co zaproponował mu Kuba Płucisz. Częścią grupy stał się w 1987 roku. Nie potrzebowali dużo czasu, aby dotrzeć do szerszej grupy odbiorców i zacząć koncertować. Jednakże, zdarzył się im kryzys, który poskutkował zawieszeniem działalności.

W tym czasie, Gadowski zdecydował, że spróbuje swoich sił solowo. Listy słuchaczom bardzo przypadły do gustu piosenki Ona jest ze snu i Szczęśliwego Nowego Jorku. Na przestrzeni lat współpracował z wieloma gwiazdami polskiej estrady.

W jednym z wywiadów wyznał, że popularność Iry przeminęła wraz z popularnością muzyki rockowej. Wokalista Iry nagrał trzy albumy solowe.

Artur Gadowski kariera
Artur Gadowski

Artur Gadowski: Instagram

Profil wokalisty Iry na Instagramie możemy znaleźć pod nazwą @agadmac.

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej