Artur Szpilka: [wiek, kariera bokserska, KSW, Instagram]

18 czerwca 2022
Przez: : M.J

Polski pięściarz ma na swoim koncie niemal 30 zawodowych walk. Już jako nastolatek trenował różne dyscypliny sportowe, jednak to sztuki walki od zawsze były jego konikiem. Poznajcie więcej informacji na temat Artura Szpilki.

Artur Szpilka: wiek

Polski bokser występujący w kategorii junior ciężkiej urodził się 12 kwietnia 1989 roku w Wieliczce. Po raz pierwszy styczność z boksem miał już w wieku 12 lat, jednak to później na stałe związał się z tym sportem.

ZOBACZ TAKŻE: Don Kasjo zmierzy się z Arturem Szpilką?! Mocne słowa Kasjusza – zapowiada nokaut Szpilki

Szpilka swojego czasu identyfikował się z klubem Wisła Kraków, jednak nie był zainteresowany meczami. Podczas jednej z ustawek wypatrzył Szpilkę trener boksu z Wieliczki Włodzimierz Ćwierz. Tym samym Artur rozpoczął profesjonalną karierę.

Artur Szpilka: kariera

Bilans walk Szpilki wygląda następująco. Stoczył 29 pojedynków, z czego 24 zwyciężył, a 16 z nich przez nokaut. Ma na swoim koncie 5 porażek (2 TKO, 3 KO) i 0 remisów.

View this post on Instagram

A post shared by Artur Szpilka (@artur_szpilka)

Ciekawostką jest to, że Szpilka 23 października 2009 roku podczas oficjalnego ważenie przed walką z Wojciechem Bartnikiem został aresztowany. Następnie bokser trafił do zakładu karnego w Tarnowie. Odsiedział tam wyrok 18 miesięcy za pobicie.

Artur Szpilka: KSW

Szpilka swój debiut w mieszanych sztukach walki będzie miał 18 czerwca 2022 roku. W maju właściciel federacji KSW potwierdził, że Szpilka w oktagonie zmierzy się z Siergiejem Radczenko. Dodajmy, że panowie mieli okazję już ze sobą walczyć w ringu.

Artur Szpilka: Instagram

Boksera na Instagramie znajdziecie pod nazwą #artur_szpilka.

Źródło: Wikipedia / Instagram Artura Szpilki

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej