Połącz się z nami

Błachowicz będzie nadal mistrzem UFC! Obronił tytuł! Wielki sukces!

Błachowicz obronił tytuł

News

Błachowicz będzie nadal mistrzem UFC! Obronił tytuł! Wielki sukces!

Wczorajszego wieczoru Jan Błachowicz stanął do walki w obronie tytułu mistrza wagi półciężkiej UFC. Jego rywalem był Israel Adesanya, który z pewnością nie był łatwym przeciwnikiem. Tym bardziej sportowiec dokonał niemal niemożliwego! Zobaczcie!

Jan Błachowicz mistrzem wagi półciężkiej

Teraz Błachowicz obronił tytuł mistrza! Jednak przypomnijmy zatem, że Polak pochodzący z Cieszyna we wrześniu ubiegłego roku przeszedł do historii zostając pierwszym polskim mistrzem UFC! Polak bowiem w 2. rundzie znokautował wówczas swojego przeciwnika Dominicka Reyesa i zdobył mistrzowski tytuł w wadze półciężkiej.

Zobacz także: Euforia po zwycięstwie Błachowicza!

Była to rzeczywiście walka, na którą czekało wielu Polaków. Po raz pierwszy bowiem po tytuł mistrza UFC wagi półciężkiej sięgnął właśnie Polak. Warto przy tym wspomnieć, że Jan Błachowicz i Dominick Reyesa otrzymali szansę walki o tytuł mistrza UFC po tym, jak Jon Jones zdecydował się przejść do wyższej kategorii wagowej i tym samym musiał zrzec się mistrzowskiego pasa.

Błachowicz obronił tytuł! Będzie nadal mistrzem!

Wczorajszego wieczoru Jan Błachowicz dokonał czegoś niesamowitego! Sportowiec pokonał Israela Adesanyę obronił pas wagi półciężkiej UFC. Była to rzeczywiście niesamowita walka i największy sukces w historii polskich sportów walki.

Polak jeszcze przed walką podkreślał, że jest bardziej wszechstronny od zasłużonego rywala (20 zwycięstw) i chciał to faktycznie pokazać od początku starcia. W połowie drugiej rundy Błachowicz próbował sprowadzić walkę do parteru, ale Adesanya skutecznie się wybronił.

Trzecia runda to już inicjatywa Adesanya, w kolejnej zaś Polak sprowadził walkę do parteru. W parterze przewagę miał już Błachowicz, ale nie dał rady rozstrzygnąć walki na swoją korzyść. W połowie piątej ostatniej rundy Polak ponownie sprowadził pojedynek do parteru i ponownie to on przeważał. Nigeryjczyk ograniczał się wówczas jedynie do obrony, jednak w ostatnich sekundach zdołał zadać kilka mocnych ciosów.

O rozstrzygnięciu starcia ostatecznie jednak zadecydowali sędziowie. Polak obronił tytuł i po raz drugi został mistrzem!

Źródło zdjęć: Instagram.

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w News

Do góry