Połącz się z nami

Cejrowski ostro o sytuacji Joanny Mazur! Krytykuje również słowa Grabowskiego!

Z życia gwiazd

Cejrowski ostro o sytuacji Joanny Mazur! Krytykuje również słowa Grabowskiego!

Wojciech Cejrowski w ostatnim odcinku „Radiowego Przeglądu Prasy” odniósł się m.in. do sytuacji jednej z uczestniczek „Tańca z Gwiazdami” Joanny Mazur. Nie szczędził również słów pod adresem jednego  z jurorów Andrzeja Grabowskiego oraz całego programu „Taniec z Gwiazdami”.

Sytuacja życiowa Joanny Mazur pokazana została w krótkim filmiku, w jednym z odcinków tanecznego show „Taniec z Gwiazdami”. Po ujawnieniu tego w jakich warunkach żyje mistrzyni olimpijska, zarówno jurorzy i widzowie oburzyli się oraz byli bardzo poruszeni tą sytuacją. Dla wielu ciasny pokoik, bez łazienki, która znajduje się na korytarzu, to warunki nie do zaakceptowania dla niewidomej osoby.  Zorganizowano zbiórkę, dzięki której udało się zebrać dość sporą ilość gotówki. Paraolimpijka otrzymała również od sponsora nowe mieszkanie.

Jak się okazało, sytuacja mieszkaniowa Joanny, nie dla wszystkich wydaje się być tragiczna. W ostatnim odcinku „Radiowego Przeglądu Prasy” Wojciech Cejrowski, stwierdził, że Mazur nie ma na co narzekać, gdyż jej warunki wcale nie są takie złe!

Sam kiedyś mieszkał w akademiku, w podobnych warunkach i nie uważa, że było źle:

„Mieszka w internacie. Internat i akademik to jest luksus”- powiedział.

Dodał również, że zna kilka osób niewidzących i żadne z nich nie chce być traktowane jak niedołężne:

„Ja znam kilku ślepych z telewizji, a kilku z życia i oni są zawsze bardzo wkurzeni, jak się z nich robi niedołęgi. W tym artykule, który mi Pan podesłał odezwał się gościu, który też jest niepełnosprawny, uprawia sporty, ma cechę jakąśA tutaj cały ten program (Taniec z Gwiazdami – red.) robi z tej kobiety jakieś nieszczęście. Weszła do programu jako niewidoma, tańczyła tam rumbę, inne rzeczy, więc jest obrazem sukcesu. Dlaczego ten obraz sukcesu się niszczy teraz, przez opowiadanie nieprawdy”.

Skomentował także słowa jednego z jurorów Andrzeja Grabowskiego, który w programie pytał o instytucje, które mogłyby wspomóc Joannę:

„Panie Andrzeju, moja filozofia życia jest taka: Państwo nie jest od tego, żeby takie osoby finansować! Są sponsorzy, są różne inne sposoby, zarób sobie człowieku… Nie zgadzam się z taką filozofią, że jak ktoś jest niewidomy i odnosi sukcesy to państwo jest odpowiedzialne za jakieś nagrody dla niego. Nie jest! Niech sobie sam znajdzie na to forsę, niech sobie pożyczy od dziadka”

Posłuchaj całej audycji:

Skandaliczne komentarze Cejrowskiego wywołały burzę w internecie.  Internauci zgodnie twierdzili, że publicysta przesadził ze słowami.

A wy popieracie jego słowa?  

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Z życia gwiazd

Do góry