Chcesz spędzić Sylwestra w Zakopanem? Szykuj się na kosmiczne ceny!

Słowa kluczowe:
cenynoclegsylwesterzakopane
22 grudnia 2023
Przez: : M.J

Zakopane ponownie przygotowuje się na rekordową frekwencję turystyczną w okresie świątecznym, a szczególnie na czas Sylwestra. Po długim okresie lockdownu, zainteresowanie wypoczynkiem w Tatrach wzrosło znacząco. Informacje zdobyte przez dziennik „Fakt” potwierdzają tę tendencję, jednocześnie rzucając światło na koszty sylwestrowego noclegu w tym popularnym resorcie.

Ile kosztuje nocleg na Sylwestra w Zakopanem?

Noclegi w Zakopanem podczas Sylwestra to marzenie wielu, ale ceny potrafią zwalić z nóg. Według informacji podanych przez “Fakt”, najniższa cena za dwuosobowy pokój wynosi 900 zł, i to tylko za jedną noc. Jeśli jednak zależy Wam na luksusie, można natknąć się na oferty przekraczające 6 tys. zł, oferujące dostęp do basenu i spa, przy czym śniadanie jest dodatkowo płatne (50 zł).

Choć wciąż dostępne są wolne miejsca, trzeba liczyć się z niemałymi wydatkami. Średnia cen w standardowych obiektach pod Giewontem na Boże Narodzenie wynosi poniżej 700 zł za noc w pokoju dwuosobowym, natomiast na Sylwestra to już 820 zł. Pokój w góralskiej chatce można wynająć już od 200 zł w górę, ale hotele o wyższym standardzie oferują sylwestrowe pobyty od 1700 zł za noc.

Okres świąteczny cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wielopokoleniowych rodzin, jak i emigrantów zarobkowych sprzed 20 lat. Ci ostatni, po wyemigrowaniu do różnych krajów europejskich, wracają, by spędzić święta pod Giewontem ze swoimi rodzinami.

ZOBACZ TAKŻE: Ceny na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Krakowie przerażają. Z tygodnia na tydzień wyższe ceny!

Warto jednak mieć na uwadze, że obłożenie hoteli według raportów hotelarzy wyniesie średnio ponad 80 proc. Podczas gdy popyt rośnie, liczba obiektów hotelarskich również zwiększa się, co potwierdza dynamikę turystycznego rozwoju regionu. Sylwester w Zakopanem obiecuje niezapomniane przeżycia, choć trzeba się liczyć z kosztami, które nie pozostaną bez wpływu na portfel.

Zakopane idealnym miejscem na spędzenie świąt

Nie tylko ceny noclegów przyciągają turystów. Imprezy sylwestrowe i wyjazdy organizowane w okresie świątecznym dodają uroku temu malowniczemu regionowi. Tatrzańskie uzdrowiska i ośrodki rekreacyjne przygotowują bogatą ofertę, obejmującą tradycyjne zabawy sylwestrowe, kuligi, a także atrakcje dla najmłodszych. Miejscowe restauracje i karczmy serwują wyjątkowe potrawy, tworząc niepowtarzalny klimat świąteczny.

Źródło: Fakt.pl / Instagram

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej