Co działo się z Marzeną Kipiel-Sztuką przed śmiercią? Wyciekły nowe szczegóły

11 czerwca 2024
Przez: : W.M.

Renata Pałys, która jako pierwsze przekazała smutne informacje o śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki, teraz poinformowała o szczegółach dotyczących pogrzebu zmarłej aktorki.

Śmierć Marzeny Kipiel-Sztuki

W niedzielę, 9 czerwca, media obiegła smutna informacja o śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki, znanej z roli Halinki Kiepskiej w popularnym serialu “Świat według Kiepskich”. Aktorka zmarła w wieku 58 lat. Jej śmierć wywołała wielkie emocje wśród fanów i współpracowników.

Marzena Kipiel-Sztuka była znaną postacią w świecie polskiej telewizji. Od 1999 roku, kiedy to “Świat według Kiepskich” zadebiutował na antenie Polsatu, aktorka wcielała się w postać żony Ferdka Kiepskiego. Serial, który trwał do czerwca 2022 roku, zdobył ogromną popularność, a postać Halinki Kiepskiej na stałe wpisała się w serca widzów.
Renata Pałys, bliska przyjaciółka z planu, poinformowała, że Kipiel-Sztuka od dłuższego czasu zmagała się z poważną chorobą.

“Marzena od jakiegoś czasu poważnie chorowała, ale nie chciała, żeby o tym mówić. Po prostu przegrała z bardzo poważną chorobą. […] Nie zmarła z powodu choroby płuc. Ona po prostu paliła dużo. Miała inną, przewlekłą chorobę. Chorowała od dawna”.

Andrzej Grabowski, który przez lata wcielał się w rolę Ferdka Kiepskiego, również wyraził swoje wspomnienia i uczucia związane z pracą i znajomością z Marzeną Kipiel-Sztuką. Jak przyznał, wiedział, że jego serialowa żona choruje, jednak nie sądził, że jej historia zakończy się tak tragicznie.

Wiedziałem, że z Marzeną nie jest dobrze, ale myślałem, że z tego wyjdzie, w końcu była młodą osobą – miała 58 lat, za parę miesięcy skończyłaby 59. To nie jest wiek, kiedy się umiera” – powiedział w rozmowie z Pudelkiem

Zobacz także: Andrzej Grabowski skomentował śmierć swojej serialowej żony Halinki

Wyciekły szczegóły dotyczące Marzeny Kipiel-Sztuki

Renata Pałys, która jako pierwsza przekazała informacje o śmierci swojej przyjaciółki, w poniedziałek zamieściła na swoim profilu w mediach społecznościowych klepsydrę, na której pojawiły się szczegóły dotyczące pogrzebu.

Jak się dowiadujemy, ostatnie pożegnanie serialowej Halinki Kiepskiej odbędzie się w czwartek 13 czerwca. Uroczystość pogrzebowa rozpocznie się o godz. 13:15 w Kaplicy Cmentarnej na ul. Wrocławskiej Legnicy, po czym nastąpi odprowadzenie do miejsca spoczynku.
Jak można przeczytać, Marzena Kipiel-Sztuka ostatnie dni swojego życia spędziła w Wałbrzyskim Hospicjum, dlatego podczas pogrzebu jej bliscy oraz rodzina zorganizowali zbiórkę na placówkę. Poproszono także, aby podczas ostatniego pożegnania żałobnicy ubrali się w kolorowe ubrania.

“Przyjdźmy na kolorowo – nie w czerni”

Bliscy i rodzina zaznaczyli także, aby nie przynosić wieńców. Życzeniem aktorki były bowiem kolorowe kwiaty.

Życzeniem Marzeny były kolorowe kwiaty – nie wieńce”

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej