Co stanie się z dziećmi Barbary Sienkiewicz? “Tu się dzieją dobre rzeczy”

11 czerwca 2024
Przez: : M.J

7 czerwca w wieku 69 lat zmarła Barbara Sienkiewicz, która w Polsce została okrzyknięta “najstarszą matką”. Kobieta urodziła bliźnięta w wieku 60 lat. Co po jej śmierci stanie się z dziećmi? Głos w tej sprawie zabrała Wanda Nowicka, która dobrze znała aktorkę. 

Barbara Sienkiewicz zmarła 7 czerwca w wieku 69 lat. Pozostawiła po sobie dwójkę dzieci, które po jej śmierci znalazły się w interwencyjnej placówce opiekuńczo-wychowawczej. Wanda Nowicka, która znała Sienkiewicz i wspierała ją na różne sposoby, w rozmowie z Plejadą ujawniła najnowsze informacje dotyczące sytuacji dzieci.

Śmierć Barbary Sienkiewicz

Barbara Sienkiewicz była aktorką, która samotnie wychowywała bliźnięta, urodzone w wieku 60 lat, co uczyniło ją najstarszą matką w Polsce. Po jej śmierci dzieci zostały umieszczone w interwencyjnej placówce opiekuńczo-wychowawczej. W momencie interwencji nie było możliwości przekazania ich najbliższym członkom rodziny. Ostateczne decyzje dotyczące ich opieki podejmie sąd rodzinny.

W momencie podejmowania interwencji nie było możliwości przekazania dzieci najbliższym członkom rodziny. Dzieci zostały przewiezione do interwencyjnej placówki opiekuńczo-wychowawczej. O sytuacji prawnej zadecyduje już sąd rodzinny, jeśli nie ma innych ustaleń, uzgodnień w kwestii opieki prawnej, bo być może one są” – mówiła po śmierci Sienkiewicz podkom. Ewa Kołdys.

Odeszła Barbara Sienkiewicz – najstarsza matka w Polsce.

Co stanie się z dziećmi Barbary Sienkiewicz?

Wanda Nowicka, bliska znajoma aktorki i była wicemarszałkini Sejmu poinformowała, że grupa osób pracuje nad zapewnieniem jak najlepszej opieki dla dzieci zmarłej aktorki. W skład tej grupy wchodzą osoby związane z prawem oraz opieką nad dziećmi. 

Są to osoby związane z prawem oraz opieką nad dziećmi. Mają pełną świadomość, jak ważne jest to, żeby rozwiązanie docelowe, które zostanie przyjęte, było tym ostatecznym i najlepszym. To może potrwać, ale chciałam uspokoić, że zajmują się tym osoby, które chcą jak najlepiej i mam do nich pełne przekonaniemówi Nowicka w rozmowie z Plejadą.

Chociaż nie chciała ujawniać szczegółów, Nowicka podkreśliła, że być może wkrótce osoby bezpośrednio zaangażowane w pomoc dzieciom zdecydują się zabrać głos publicznie. 

Jeśli te osoby będą chciały więcej powiedzieć w tej sprawie, to pewnie się odezwą. Na pewno też w którymś momencie sprawa będzie jawna, natomiast ja osobiście, ponieważ znam te osoby, jestem z ich kręgu i blisko z nimi współpracowałam przez lata. Wiem, że są to osoby godne najwyższego zaufania, więc nie obawiam się, że dzieciom stanie się krzywda z powodu nieodpowiedzialnych decyzji” – dodała. 

Polityczka zwróciła także uwagę na potrzebę wsparcia ze strony państwa. Sama również zobowiązała się dołożyć wszelkich starań, by dzieci mogły dorastać w jak najlepszych warunkach. 

“Dzieci przeżyły ogromną tragedię, ponieważ utrata matki jest nie do wyobrażenia, ale zrobimy wszystko, by miały normalne dzieciństwo i otrzymały wszystko, co potrzeba”.

Podkreśla również, że sprawa jest delikatna i wymaga staranności. 

“Potrzeba czasu, bo to wszystko jest świeże. Jeśli będzie potrzeba, to sama również się zaangażuję, aby wesprzeć wszelkie inicjatywy”

Nowicka apeluje o spokój i zapewnia, że dzieci są w dobrych rękach. 

“Nie może być takiej sytuacji, że dzieci cały czas czytają o sobie w gazetach. To są 9-latki, więc one wszystko rozumieją” 

Obecnie trwają działania mające na celu zapewnienie dzieciom najlepszej możliwej opieki i wsparcia. Sytuacja jest bardzo delikatna i nad wszystkim czuwają odpowiednie osoby i instytucje.

Źródło: Plejada.pl / YouTube

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej