Połącz się z nami

Czesław Mozil: [wiek, kariera, piosenki, żona, Instagram]

Czesław Mozil

Opisy gwiazd

Czesław Mozil: [wiek, kariera, piosenki, żona, Instagram]

Czesław Mozil to muzyk o polskich korzeniach, który jakiś czas temu regularnie pojawiał się w telewizji. Mianowicie, był jednym z jurorów w programie muzycznym. Sprawdźmy, co wiadomo o jego karierze i życiu prywatnym!

Czesław Mozil: wiek

W sieci możemy dotrzeć do informacji, że artysta urodził się 12 kwietnia 1979 roku. W związku z tym, na chwilę obecną ma 42 lata. Mężczyzna jest polsko-duńskim artystą o ukraińsko-polskim pochodzeniu. Natomiast sam Mozil urodził się w Zabrzu. Jako kilkulatek wraz z matką i siostrą przeprowadził się do Danii.

Mimo, że wyjechał z Polski, przez cały czas starał się utrzymywać z nią kontakt. Jako 28-latek zdecydował się wrócić i zamieszkać w Krakowie, a następnie w Warszawie.

Okazuje się, że artysta ukończył liceum muzyczne. Następnie, zdecydował się na studia Królewskiego Duńskiego Konserwatorium Muzycznego. Mozil jest nie tylko wokalistą, ale także kompozytorem, autorem tekstów i akordeonistą.

Wiele osób zastanawia się, co wiadomo o życiu prywatnym muzyka. Otóż, 5 lat temu poślubił Dorotę Zielińską. Z kobietą łącza go nie tylko uczucia, ale także sprawy zawodowe.

Zobacz także: Co wiemy o Ewie Farnej?

Czesław Mozil: kariera

Mozil w przeszłości występował na scenie nie tylko solo, ale także z zespołami. Niektórych z nich, sam był założycielem. Ponadto, często współpracuje z innymi znanymi artystami. Za największe hity Mozila bez wątpienia należy uznać utwory Maszynka do świerkania, W sam raz oraz Krucha Blondynka.

Niewątpliwie, telewidzowie pamiętają muzyka z roli jurora w programie X Factor. Oprócz tego, często udzielał wywiadów, a swoich sił próbował także w aktorstwie i dubbingu. W 2015 roku pojawiła się także książkowa autobiografia artysty.

Oprócz tego, wraz z Kubą Wojewódzkim prowadził audycję w Eska Rock. Zasiadł również na kanapie w jego programie.

Czesław Mozil Kuba Wojewódzki marianna Schreiber
Czeław Mozil i Marianna Schreiber w programie Kuby Wojewódzkiego

Czesław Mozil: Instagram

Profil Czesława Mozila możemy znaleźć na Instagramie pod nazwą @czeslaw.mozil.oficjalne. Na chwilę obecną, jego aktywność śledzi tam ponad 17 tysięcy użytkowników.

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Opisy gwiazd

Do góry