Czy “Świat według Kiepskich” zniknie z anteny? Nina Terentiew zabrała głos w sprawie!

13 marca 2021
Przez: : P.Z.

Niewątpliwie serial “Świat według Kiepskich”, który emitowany jest na antenie stacji Polsat, zyskał przez lata rzeszę wiernych fanów. Teraz kiedy kilkoro czołowych aktorów niestety odeszło na tamten świat, nasuwa się pytanie, co dalej będzie z serialem. Czy kultowy serial zniknie z anteny? Dyrektor programowa stacji Polsat Nina Terentiew odpowiedziała!

Co wiemy o serialu Świat według Kiepskich

To faktycznie jeden z najdłużej emitowanych polskich seriali, który gości na antenie stacji Polsat od 16 marca 1999 roku. Niewątpliwie widzowie pokochali ten sitkom, który w umiejętny sposób piętnuje różne wady (lenistwo, egoizm, alkoholizm, patologie, apatie, chamstwo) oraz stereotypowy model życia polskiej rodziny. Postaci grane przez lubianych aktorów robią to dodatkowo, posługując się prostym humorem i zabawnym językiem bohaterów. Serial opowiada o perypetiach życiowych rodziny Kiepskich i ich sąsiadów, mieszkających w starej kamienicy we Wrocławiu.

W roli głównego bohatera Ferdynanda Kiepskiego od samego początku wciela się Andrzej Grabowski. W jego żonę zaś Marzena Kipiel-Sztuka.

Serial “Świat według Kiepskich”

Twórcy serialu jednak w ostatnim czasie jednak nie mieli łatwo, zmarło bowiem kilku aktorów serialu, w tym również dwóch głównych. Przypomnijmy zatem, że serialowy Marian Paździoch zmarł pod koniec stycznia tego roku, wówczas wiadomość o śmierci Ryszarda Kotysa przekazał Polsat News. Trzy miesiące przed nim zmarł również odtwórca roli Arnolda Boczka, w którego postać wcielał się Dariusz Gnatowski.

Zobacz także: Kto wcieli się w rolę Mariana Paździocha?

Czy “Świat według Kiepskich” zniknie z anteny?

Z pewnością w tej sytuacji wielu widzów zastanawia się, co będzie dalej z serialem. Wokół tego tematu rzeczywiście ostatnio krążyło sporo domysłów, jednak teraz jednoznaczną odpowiedź dała Nina Terentiew- dyrektor programowa stacji Polsat.

– „Świat według Kiepskich” się kręci i nadal będzie. Ten serial to wielka tradycja Polsatu i wielka wartość. Czy się to komuś podoba, czy nie? Mamy nowe, bardzo dobre scenariusze. Dołączyli nowi aktorzy… Gramy dalej. Dopóki jeden z najwybitniejszych polskich aktorów, Andrzej Grabowski, chce grać tę rolę, to warto pisać te scenariusze choćby tylko dla niego”. – powiedziała Terentiew.

Jak możemy przeczytać, szefowa stacji zapewniła, że serial będzie w dalszym siągu nadawany. Zaznaczyła również, że na dalsze losy serialu będzie miał wpływ przede wszystkim odtwórca głównej roli Andrzej Grabowski.

Co wy na to? Na pewno wierni widzowie serialu są usatysfakcjonowani tą informacją!

Źródło: Instagram

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz