Dawid Kubacki: [wiek, skoki narciarskie, kariera, żona, dziecko, Instagram]

19 lutego 2021
Przez: : KS

Dawid Kubacki to bez dwóch zdań ulubieniec wielu z wielbicieli polskich skoczków narciarskich. Na przestrzeni lat zyskał dużą sympatię ze strony miłośników tej dyscypliny sportów zimowych. Jeśli jesteście ciekawi, co wiadomo na temat jego kariery, ale także życia prywatnego, koniecznie powinniście zapoznać się z treścią artykułu zamieszczonego poniżej!

Dawid Kubacki: wiek

W sieci możemy dotrzeć do informacji, że Kubacki urodził się 12 marca 1990 roku. W związku z tym, już niebawem w tym roku będzie obchodził swoje 31. urodziny. Niewątpliwie wiek skoczka zdziwi wielu internautów. Wiadomo także, że pochodzi z Nowego Targu, a więc można powiedzieć, że jest rodowitym góralem. Mierzy aż 180 cm. W przerwach między treningami i zawodami studiuje na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Co ciekawe, kiedyś zdradził, że swoją przyszłość planuje związać z trenowaniem następców swoich i całej polskiej drużyny.

Dawid Kubacki: kariera

Trzeba przyznać, że sukcesów jakie już ma na swoim koncie Kubacki nie powstydził by się żaden ze skoczków narciarskich. Do jego sukcesów między innymi należy zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni, brązowy medal w skokach drużynowych podczas Igrzysk Olimpijskich w 2018 roku i dwa brązowe medale zdobyte drużyną w Mistrzostwach Świata w lotach.

Dawid Kubacki: żona

Wiele osób na pewno zastanawia się, jak wygląda żona jednego z najbardziej lubianych skoczków narciarskich w polskiej drużynie narodowej. Otóż, okazuje się, że Dawid w 2019 roku poślubił Martę Majcher. Niestety, na jej temat wiadomo niewiele, ponieważ skrupulatnie dąży do tego, aby nie stać się jedną z popularnych partnerek znanych sportowców. Pod koniec 2020 roku, szczęśliwi małżonkowie powitali na świecie pierwsze dziecko. Wiadomo nawet, że dla córeczki wybrali imię Zuzanna.

Dawid Kubacki: Instagram

Skoczek narciarski prowadzi swój profil na Instagramie pod nazwą @dawid.kubacki.official. Aktualnie, jego aktywność śledzi tam już ponad 240 tysięcy użytkowników tego serwisu.

Zobacz także: Jak wygląda córka Dawida Kubackiego?

Źródło: Instagram Dawida Kubackiego

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz