Połącz się z nami

Dni wolne od pracy w 2020 roku – kalendarz

Wiadomości

Dni wolne od pracy w 2020 roku – kalendarz

Wakacje właśnie dobiegły końca, jednak warto zaplanować sobie kolejny urlop na następny rok. Dlatego przygotowaliśmy dla was dni wolne od pracy w 2020 roku w formie kalendarza. Sprawdźcie, kiedy wypadają długie weekendy oraz pojedyncze dni wolne, co z pewnością ułatwi wam „zaprojektowanie” idealnego wyjazdu.

Dni wolne od pracy 2020

Rok 2019 jeszcze się nie skończył, ale warto już teraz dowiedzieć się, które dni w 2020 roku będą wolne od pracy. Ułatwi to wam zaplanowanie kolejnego urlopu, dzięki czemu można załapać się na korzystne oferty.

Co ciekawe, w następnym roku będziemy pracować o 2 dni dłużej niż w 2019. 253 dni będzie pracujących, natomiast 113 wolnych o pracy. W przypadku świąt, będzie ich 13, z czego 6 z nich przypada w sobotę lub w niedzielę, reszta natomiast w dni robocze. Ważną kwestią jest fakt, iż zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z 2 października 2012 roku, jeżeli święto przypada w sobotę to pracownik ma prawo do dodatkowego dnia wolnego. Termin natomiast wyznacza pracodawca.

Dwa święta w 2020 roku przypadają w sobotę, co oznacza, że dodatkowo zyskamy 2 dni wolne. Chodzi o 15 sierpnia, czyli Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny oraz 26 grudnia, czyli drugi dzień świąt.

Dni wolne od pracy 2020 kalendarz

Poniżej znajdziecie listę świąt, kiedy do pracy iść nie musimy. Pomijając niektóre zawody, ponieważ wybrane placówki muszą funkcjonować 24/7, na przykład: policja, pogotowie ratunkowe czy straż pożarna.

Dni wolne od pracy 2020 lista

DataNazwa święta
1 stycznia (środa)Nowy Rok
6 stycznia (poniedziałek)Trzech Króli (Objawienie Pańskie)
12 kwietnia (niedziela)Wielkanoc
13 kwietnia (poniedziałek)Poniedziałek Wielkanocny
1 maja (piątek)Święto Pracy
3 maja (niedziela)Święto Konstytucji 3 Maja
31 maja (niedziela)Zesłanie Ducha Świętego (Zielone Świątki)
11 czerwca (czwartek)Boże Ciało
15 sierpnia (sobota)Święto Wojska Polskiego, Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
1 listopada (niedziela)Wszystkich Świętych
11 listopada (środa)Święto Niepodległości
25 grudnia (piątek)Boże Narodzenie (pierwszy dzień)
26 grudnia (sobota)Boże Narodzenie (drugi dzień)

Podsumowując, warto zaplanować sobie przyszłe wyjazdy, dlatego też lista dni wolnych od pracy w 2020 roku to pomocna rzecz. Natomiast warto też sprawdzić długie weekendy w kolejnym roku. Chociażby Boże Ciało czy klasycznie majówka, jednak wypada ona w weekend, więc warto pomyśleć o wzięciu wolnego w ostatnie dni kwietnia.

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Wiadomości

Do góry