Domowe sposoby na piękne brwi i rzęsy! Oto cenne rady!

29 kwietnia 2020
Przez: : MC

Zadbane i podkreślone brwi nadają wyrazistą oprawę oczu, a gęste i podkręcone rzęsy zapewniają głębię spojrzeniu. Przedstawiamy domowe sposoby na piękne brwi i rzęsy!

Pielęgnacja naturalnymi olejkami

Zadbane brwi i rzęsy to bardzo istotny element wyglądu. Wiele kobiet decyduje się na liczne zabiegi, aby poprawić ich wygląd. Warto jednak dbać o nie codziennie, ponieważ systematyczność może przynieść świetne efekty. Przedstawiamy domowe sposoby na piękne i gęste brwi oraz rzęsy.

Od dłuższego czasu modne są gęste i wyraziste brwi. Coraz więcej kobiet odchodzi od cienkich i mocno wyregulowanych brwi. Jednym ze sposobów na ich pielęgnację oraz przyspieszenie wzrostu jest pielęgnacja naturalnymi olejkami. Ta metoda sprawdzi się również jeżeli chodzi o rzęsy.

Korzystne właściwości odżywcze olejków poprawiają kondycję włosków, a po dłuższym stosowaniu są one gęstsze. Idealnie sprawdzi się do tego olejek rycynowy oraz arganowy. Do dodatkowej pielęgnacji rzęs poleca się również olejek łopianowy, lniany oraz migdałowy. Jak z nich korzystać? Kluczowym elementem jest dokładne oczyszczenie buzi, okolic oczu, brwi i rzęs. Następnym krokiem jest nałożenie na włoski olejku. Idealnie do tego sprawdzi się szczoteczka do rzęs. Trzeba być jednak bardzo ostrożnym. Za duża ilość może dostać się do oczu, co spowoduje podrażnienia.

View this post on Instagram

A post shared by Eyebrows (@eyebrows)

Henna do brwi i rzęs

Henna to idealne rozwiązanie dla osób, których brwi i rzęsy mają jasny kolor. Na rynku dostępnych jest wiele kolorów henny, dlatego każdy typ urody powinien znaleźć coś dla siebie. Zabieg farbowania brwi nie jest trudny, wystarczy położyć gotową mieszankę na brwi, poczekać 2-8 minut, w zależności od oczekiwanego efektu i zmyć wacikiem nasączonym letnią wodą. Hennę na rzęsach poleca się bardziej wprawionym osobom, ponieważ technicznie jest to całkiem trudne w wykonaniu.

Zobacz także: Ulubione kosmetyki pielęgnacyjne Małgorzaty Rozenek

Regulacja brwi

Kolejnym krokiem, o którym warto pamiętać jest regulacja brwi. Do wykonania tego zabiegu wystarczy jedynie pęseta, lub wosk dla bardziej wprawionych osób. Należy pamiętać o dobrze naświetlonym miejscu, dzięki któremu regulacja będzie dokładniejsza. Trzeba pamiętać o zachowaniu naturalnego kształtu brwi i wyrywać jedynie te, które znacznie odstają.

Zbilansowana dieta

Przerzedzone brwi to często konsekwencja diety, która jest uboga w niezbędne składniki odżywcze. Aby brwi i rzęsy rosły gęste i grube, w diecie nie może zabraknąć witamin z grupy B, cynku i żelaza. Na osłabienie cebulek włosowych wpływa stres i adrenalina.

A jakie są Wasze sposoby na zadbane brwi i rzęsy?

źródło: Instagram Eyebrows

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej