Połącz się z nami

Dorota Gardias o powikłaniach po koronawirusie – pogodynka cierpi na mgłę mózgową!

Dorota Gardias o powikłaniach

Z życia gwiazd

Dorota Gardias o powikłaniach po koronawirusie – pogodynka cierpi na mgłę mózgową!

Dorota Gardias opowiedziała o swoich powikłaniach po koronawirusie. Okazuje się, że sprawa wygląda poważnie, a pogodynka cierpi na mgłę mózgową. Czym to się objawia?

Dorota Gardias jest znaną i uwielbianą przez telewidzów dziennikarką, fotomodelką i przede wszystkim pogodynką. Prowadzi pogodę na antenie TVN Meteo jak i TVN 24. Dodatkową popularność zapewniła jej również wygrana 9. edycji programu „Taniec z gwiazdami”. Dziennikarka wystąpiła również w „Azji Express”.

Zobacz także: Gardias odrzucona przez sąsiadów! Wszystko przez koronawirusa!

Dorota Gardias o powikłaniach po koronawirusie

Na początku października do mediów trafiła informacja, że Dorota Gardias zachorowała na koronawirusa. Niedługo później okazało się, że dziennikarka zaraziła się od swojej córki.

„W szkole Hani panuje koronawirus. Dziewczynka zaraziła Covidem swoją mamę. Leży w sali podłączona pod tlen. Czuje się bardzo źle” – relacjonowała Dorota.

Stan dziewczynki był dobry, miała jedynie lekko podwyższoną temperaturę. Niestety z Dorotą było już gorzej i konieczna była hospitalizacja. W szpitalu spędziła kilka dni. Pogodynka wielokrotnie opowiadała o swojej chorobie, dementując przy tym plotki, jakoby jej życie było zagrożone.

Tym razem Dorota Gardias opowiedziała o powikłaniach po koronawirusie:

Węch i smak mi już dawno wróciły. Pozostał tylko ból głowy i tzw. mgła covidowa, czyli kłopoty z pamięcią” – wyznała.

Warto dodać, że mgła covidowa to inaczej mgła mózgowa, która często pojawia się u pacjentów koronawirusa. Lekarze wielokrotnie powtarzali, że Covid-19 to nie tylko choroba układu oddechowa, ale stanowi również duże zagrożenie dla układu nerwowego – mózgu, rdzenia kręgowego i nerwów. Kolejne odkrycia zdają się potwierdzać te obawy. Mgła mózgowa to termin niemedyczny. Objawia się zanikami pamięci, dezorientacją, brakiem zdolności skupienia się i problemy z komunikacją. Na tego typu powikłania najbardziej narażone są osoby, których przebieg Covid-19 był ciężki. Dotyczy nie tylko osób starszych, ale również młodych, chociaż seniorzy przechodzą powikłania ciężej. Badania wskazują, że aż 34% chorych doświadczyło utraty pamięci, a 27% miało problemy z koncentracją jeszcze miesiące po wyzdrowieniu.

Życzymy Dorocie szybkiego powrotu do zdrowia!

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Z życia gwiazd

Do góry