“Dziewczyny z Dubaju”: Będzie 2. część filmu! Tym razem bez Dody…

20 stycznia 2022
Przez: : M.S.

Jak podają wirtualnemedia.pl, Autor książki Dziewczyny z Dubaju przygotowuje się do ekranizacji drugiej części swojej książki. Jednak jego produkcją nie zajmie się już Doda! Kiedy 2. część Dziewczyn z Dubaju?

Premiera Dziewczyn z Dubaju

Film Dziewczyny z Dubaju powstał na podstawie książki Piotra Krysiaka. Produkcją ekranizacji zajęła się Dorota Rabczewska i jej były mąż Emil Stępień, natomiast reżyserką została Maria Sadowska. Twórcy filmu zaznaczyli, że chociaż tytuł jest taki sam, jak w książce, to w ekranizacji pojawiły się tylko niektóre wątki pojawiające się w dziele Piotra Krysiaka.

Film przyciągnął do kin ponad milion widzów i bez wątpienia stał się wielkim hitem. Jednak autor książki miał wiele uwag do ekranizacji Dziewczyn z Dubaju.

Premiera Dziewczyn z Dubaju
Premiera Dziewczyn z Dubaju

Będzie 2. część Dziewczyn z Dubaju

Jak się okazuje Krysiak kończy już kolejną część bestselleru. W rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl, zdradził, że premiera 2. części odbędzie się w maju:

“Książkę już kończę pisać i chciałbym, żeby ukazała się wczesną wiosną br. Premiera planowana jest na 15 maja na Targach Książki. Opisuję w niej nowe przypadki dziewczyn, bo oczywiście proceder, którym zająłem się w części pierwszej, nie zniknął, zmieniły się tylko sex-menadżerki. Ich role przejął w dużej mierze Instagram. Jest sporo nowych wątków. Biznes Emilii P. przejęły inne sutenerki, a wiele dziewczyn wzięło sprawy w swoje ręce”

Autor książki dodał, że chciałby aby po premierze książki niebawem ruszyły także prace nad ekranizacją kontynuacji Dziewczyn z Dubaju.

“To byłaby bardziej moja wersja, niż część pana Emila. Jakkolwiek nie mam pretensji do twórców „jedynki”, to jest przecież tak, że trudno znaleźć autora, który byłby zadowolony z filmu, który powstał na podstawie jego książki. To są nasze „dzieci”, mamy do nich szczególny stosunek i każda postać, każdy wątek mają szczególną dla nas autorów wartość. Dla osoby z zewnątrz – nie ma ona takich wartości. Nie jestem w stu procentach obiektywny względem tego filmu, z różnych powodów. Nie jest to zły film, ale to nie jest MOJE kino”

Krysiak podkreślił, że w filmie zostały inaczej przedstawione losy Dziewczyn z Dubaju:

“Chciałbym zrobić film, z którego będę zadowolony, który będzie oparty na faktach a nie na historii sutenerki, która ze wszystkich sił chce się wybielić. Jak dołożysz tego komercję czyli pozłacane burgery, w których taplają się piękne polskie modelki z przystojnymi i obrzydliwie bogatymi szejkami, sukces murowany. Problem w tym, że na co dzień „Dziewczyny z Dubaju” spędzały czas z obleśnymi, otyłymi, wąsatymi i brudnymi Januszami lub gwiazdorami z obrzydliwymi fetyszami” – wyznał Krysiak w rozmowie z wirtualnymimediami.pl

Krysiak dodał także, że chciałby być współproducentem ekranizacji drugiej części.

Ponadto, autor książki rozmawiał już z wieloma platformami streamingowymi i wiele wskazuje na to, że powstanie także serial o Dziewczynach z Dubaju.

Zobacz także: Ile zarobił film Dziewczyny z Dubaju

Wiele wskazuje jednak na to, że Krysiak nie zaprosi do współpracy Dody i Marysi Sadowskiej. Myślicie, że druga część osiągnie taki sam sukces jak pierwsza?

Źródło: wirtualnemedia.pl, Instagram Dody

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz