Eden Golan: [wiek, kariera, Eurowizja 2024, Izrael, Instagram]

10 maja 2024
Przez: : M.J

Udział Izraela sprawił, że wiele osób zapowiedziało bojkot Eurowizji 2024. Ten kraj znalazł się na liście uczestników tegorocznej edycji konkursu. Reprezentantką tego państwa została Eden Golan, która ma pochodzenie izraelskie, ale wychowała się w… Rosji. Co wiadomo na temat reprezentantki Izraela?

Eden Golan: wiek

Eden Golan ma 21 lat i choć urodziła się w Izraelu, to w wieku sześciu lat przeniosła się do Moskwy, gdzie mieszkała aż do 2022 roku. Jej ojciec jest Łotyszem pochodzenia żydowskiego, a matka to Żydówka z Ukrainy. Do 2008 roku mieszkała w Kefar Sawa w Izraelu, a następnie przeprowadziła się do Moskwy, gdzie mieszkała do 2022 roku ze względu na pracę ojca. Przez pewien czas mieszkała w Miami, aby ostatecznie wrócić do Tel Awiwu – stolicy Izraela. 

Eden Golan: kariera

Znana wcześniej jako Eden, jest piosenkarką, autorką tekstów oraz tancerką.  W 2015 roku wzięła udział w rosyjskich eliminacjach do Eurowizji Junior, gdzie zajęła piąte miejsce. Rok później pojawiła się na festiwalu New Wave, który odbył się na Krymie, który wówczas był okupowany przez Rosję. Po agresji Rosji na Ukrainę Eden wróciła do swojego rodzinnego Izraela.

Od 2018 do 2019 roku była członkinią rosyjskiego girlsbandu Cosmos Girls. W 2023 roku wygrała izraelskie show Rising Star, co pozwoliło jej zostać reprezentantką tego kraju w 68. Konkursie Piosenki Eurowizji. 

Eden Golan: Eurowizja 2024

Fani i eksperci są zgodni, że przewidywania, jaką pozycję zajmie Izrael na Eurowizji 2024, będą trudne. Można by przypuszczać, że skoro wielu ludzi nie popiera udziału tego kraju, to jego szanse na zwycięstwo są znikome. Warto jednak pamiętać, że na Eurowizji nie ma negatywnych głosów, a Izrael wciąż ma sojuszników. Fani zwracają także uwagę na żydowską społeczność, która już wielokrotnie wspierała reprezentantów Izraela. 

Piosenka na Eurowizję Eden Golan,  “Hurricane”, mimo kontrowersyjnego przekazu, to dobrze wyprodukowany, poruszający utwór, a ona jest bardzo utalentowaną wokalistką. Co więcej, Izrael zdołał awansować do wielkiego finału, którego wyniki poznamy już 11 maja.

Eden Golan: Instagram

Wokalistkę można znaleźć na Instagramie pod nazwą #golaneden. Na swoim profilu zgromadziła ponad 200 tysięcy obserwatorów i chętnie dzieli się tam swoimi sukcesami. 

View this post on Instagram

A post shared by EDEN GOLAN (@golaneden)

Źródło: Instagram

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej