Eksplozja gigantycznego akwarium w Berlinie w hotelu Radisson! Są nagrania [WIDEO]

16 grudnia 2022
Przez: : obcas

Eksplozja gigantycznego akwarium w Berlinie w hotelu Radisson! Jak informuje RMF24.pl, jedno z największych akwariów – AquaDom – rozsadziła woda. Wszystko miało miejsce dzisiejszego poranka. W wyniku zdarzenia wylał się milion litrów wody oraz 1500 ryb, a jak donoszą miejscowe media nie obyło się też bez poszkodowanych. Teren wokół potężnego akwarium wygląda teraz niczym pobojowisko. W sieci roi się od nagrań z miejsca zdarzenia. Materiały zobaczycie w dalszej części tekstu.

Eksplozja gigantycznego akwarium w Berlinie w hotelu Radisson! Są nagrania, 1500 ryb straciło dom, wylał się milion litrów wody [WIDEO]

W piątkowy poranek około godziny 6 w hotelu Radisson w Berlinie doszło do wielkiej katastrofy. Jak donoszą media, eksplodowało tamtejsze potężne akwarium, w którym mieściło się około miliona litrów wody oraz 1500 ryb tropikalnych. RMF24.pl podaje, że wybuchł cylinder z wodą, który znajdował się w lobby. Był wysoki aż na 6 pięter. Milion litrów wody, która wydostała się z cylindra, miała przedostać się aż 3 poziomy pod ziemię.

Siła eksplozji była na tyle mocna, że w drzwiach i oknach hotelu popękały szyby. Według policji dwie osoby zostały ranne odłamkami, które przedostały się na ulicę.

Media podają, że przyczyną eksplozji było “zmęczenie materiału”. Zdaniem Bildu przed dwoma laty akwarium miało przechodzić modernizację. W RMF24.pl czytamy, że potężny zbiornik był zbudowany ze szkła akrylowego.

ZOBACZ TAKŻE: Piekło we Francji po półfinale mundialu z Marokiem. To działo się na ulicach [WIDEO]

Wielkie akwarium było atrakcją turystyczną Berlina. Trzecie największe wolnostojące akwarium na świecie

Potężne akwarium AquaDom było atrakcję turystyczną Berlina. Media podają, że zajmowała trzecią lokatę wśród największych wolnostojących akwariów ze słoną wodą – na całym świecie.

Z hotelu ewakuowano ponad 300 gości.

źródło: RMF24.pl, Twitter; foto: Twitter

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej