Elżbieta II przed śmiercią księcia Filipa zawarła pakt ze swoim mężem. Mało kto o tym wiedział

9 września 2022
Przez: : W.M.

8 września Pałac Buckingham przekazał informacje o śmierci królowej Wielkiej Brytanii. Elżbieta II zmarła w wieku 96 lat. W ubiegłym roku odszedł także jej mąż książę Filip. Okazuje się, że małżeństwo wcześniej zawarło pakt, lecz mało kto o nim wiedział.

Śmierć Elżbiety II

Elżbieta II od ponad 70 lat panowała na tronie Wielkiej Brytanii. W kwietniu tego roku obchodziła okrągły jubileusz. W miniony czwartek media zaczęły informować o pogarszającym się stanie zdrowia królowej, która przebywała w zamku Balmoral w Szkocji. To, że sytuacja jest naprawdę poważna, mógł sugerować także fakt, że do miejsca przebywania królowej dotarty wszystkie dzieci Elżbiety II, oraz książę William i Harry.

8 września w godzinach wieczornych potwierdził się najgorszy scenariusz. Pałac Buckingham przekazał informacje o śmierci Elżbiety II.

Królowa Elżbieta i Książę Filip

Elżbieta II poślubiła swojego ukochanego 20 listopada 1947 roku. Co ciekawe, rodzice mieli dla niej innego kandydata, jednak Elżbieta postawiła na swoim i zdecydowała się na ślub z Filipem.

Ich związek przetrwał 74 lata. Książę Filip zmarł 9 kwietnia 2021 roku w wieku 99 lat, a przyczyną jego śmierci był podeszły wiek.

Richard Kay, który jest specjalistą ds. rodziny królewskiej, na łamach “Daily Mail” zdradził, że Elżbieta II zawarła z księciem Filipem pakt, o którym mało kto wiedział. Dotyczył on tego, jak ma wyglądać życie po śmierci pierwszego z nich.

„Oboje często dyskutowali o tym, jak każde z nich poradzi sobie bez drugiego u boku i ostatecznie uzgodnili, że każdy, kto zostanie, powinien opłakiwać drugą osobę, ale nie za długo, a następnie cieszyć się życiem, które mu pozostało” – napisał Richard Kay

Jak się okazało, pierwszy zmarł Książę Filip. Królowa po śmierci męża nie opłakiwała swojego ukochanego długo i wróciła do pracy, co miało wzmocnić ją na siłach. W październiku 2021 roku media zaczęły informować o problemach zdrowotnych Elżbiety II i monarchini musiała mocno ograniczyć wystąpienia publiczne. Królowa Wielkiej Brytanii zmarł 8 września, w wieku 96 lat.

źródło: Daily Mail/Instagram The Royal family

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej