„Eurowizja 2022”: Jak Polacy mogą głosować na Krystiana Ochmana?

12 maja 2022
Przez: : W.M.

66. Konkurs Piosenki Eurowizji rozpoczął się 10 maja. W tym roku nasz kraj reprezentuje Krystian Ochman. W jaki sposób Polacy mogą głosować na rodaka?

Eurowizja 2022

Już 14 maja o godzinie 21:00 rozpocznie się finał 66. Konkursu Piosenki Eurowizji. Wystąpią w nim reprezentanci wyłonieni z dwóch półfinałowych konkursów, a także kraje z tzw. Wielkiej Piątki, czyli Włochy, Francja, Niemcy, Wielka Brytania oraz Hiszpania.

Konkurs Eurowizji 2022 w tym roku organizowany jest przez Włochy w hali PalaOlimpico w Turynie. Reprezentantem Polski jest Krystian Ochman, który na scenie zaprezentuje się ze swoim utworem River.

Dotychczas do finału awansowało 10 krajów z pierwszego półfinałowego konkursu: Szwajcaria, Portugalia, Norwegia, Grecja, Ukraina, Armenia, Mołdawia, Holandia, Islandia oraz Litwa.

Polak o awans do finału starać się będzie już w czwartek 12 maja.

Jak głosować na Krystiana Ochmana?

Krystian Ochman po raz pierwszy podczas Eurowizji 2022 zaśpiewa podczas drugiego półfinału. Polak wystąpi na scenie jako 14 uczestnik. O tym, czy reprezentant Polski wystąpi także w finale Eurowizji, który odbędzie się 14 maja w sobotę, zdecydują głosy widzów oraz jury.

W jaki sposób głosować na Krystiana Ochmana? Niestety jak co roku, osoby mieszkające w Polsce, nie mogą oddawać głosów na reprezentanta swojego kraju.

Podczas drugiego półfinałowego konkursu, głosować na Ochmana mogą jedynie mieszkańcy krajów, które tak jak Polak biorą udział w konkursie, czyli Finlandia, Izrael, Serbia, Azerbejdżan, Gruzja, Malta, San Marino, Australia, Cypr, Irlandia, Macedonia Północna, Estonia, Rumunia, Czarnogóra, Belgia, Szwecja oraz Czechy.

My także możemy oddawać głosy na kraje (poza Polską) występujące w drugim półfinale Konkursu Piosenki Eurowizji. Linie uruchomione zostaną po ostatnim występie konkursowym, a koszt jednego SMS-a to 3,66 zł z VAT.

Zobacz także: Kto jest największym faworytem Eurowizji 2022?

Swoje głosy oddawać można także za pośrednictwem specjalnej aplikacji Eurovision, którą można pobrać za na systemy Android, a także IOS.

Trzymamy kciuki za występ Krystiana Ochman i zachęcamy osoby mieszkające poza granicami Polski, aby oddawali głosy na naszego rodaka.

źródło: Instagram Eurowizji/Instagram Krystian Ochman

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz