“Eurowizja 2022”: Kalush Orchestra chce pozbyć się nagrody! Lider zespołu jest zawiedziony brakiem punktów dla Polski!

18 maja 2022
Przez: : M.J

Już powoli opadają emocje związane z 66. Konkursem Piosenki Eurowizji w Turynie. Tym razem Oleh Psiuk, lider zwycięskiego zespołu Kalush Orchestra wypowiedział się na temat braku punktów dla Polski oraz wyjawił, że zespół zdecydował się sprzedać nagrodę, aby pomóc ukraińskiej armii. Co myśli o głosowaniu jury swojego kraju?

Eurowizja w Turynie

W sobotę, 14 maja poznaliśmy 66. zwycięzcę Eurowizji. Tym razem głosami jury oraz widzów konkurs wygrała ukraińska formacja Kalush Orchestra, która zdobyła ponad 600 punktów. Nie da się ukryć, że szerokim echem w mediach odbiło się głosowanie ukraińskiego jury, które naszemu reprezentantowi przyznało 0 punktów. Przypomnijmy, że finalnie Ukraina od Polski otrzymała łącznie 24 punkty z głosowania widzów oraz jury.

Zobacz także: Gdzie odbędzie się Eurowizja 2023?

Głosowanie na Eurowizji w Turynie.
Polska zajęła 12. miejsce na Eurowizji w Turynie.

Nie da się ukryć, że wielu Polaków ostro podsumowało punktację ukraińskiego jury, a teraz głos w tej sprawie zabrali również zwycięzcy konkursu, którzy również nie ukrywają, że było to dla nich spore zaskoczenie.

Kalush Orchestra o głosowaniu ukraińskiego jury

Podczas konferencji prasowej ze zwycięzcami tegorocznej Eurowizji padło pytanie o punktację ukraińskiego jury. Lider zespołu Oleh Psiuk nie ukrywa, że czuje się niekomfortowo po tym, jak Ukraina przyznała Polsce 0 punktów.

Zobacz także: Kto był w składzie polskiego jury na Eurowizji 2022?

“Tak, faktycznie wyszła bardzo dziwna sytuacja. Sam czuję się niekomfortowo przed Polską. Osobiście bardzo lubię piosenkę Ochmana, jest nawet w mojej pierwszej piątce. To było dziwne. Nie znam szczegółów. Mamy nadzieję, że nasi polscy przyjaciele nie będą żywić urazy do nikogo, choć wyszło niezbyt dobrze”– powiedział w wywiadzie lider grupy Kalush Orchestra.

Zobacz także: Ukraińska jurorka pokazała kartę do głosowania! Polska nie powinna dostać 0 punktów?

Grupa zdecydowała się również wystawić statuetkę Eurowizji na aukcję, aby za zarobione pieniądze wesprzeć ukraińską armię. Przypomnijmy również, że przed Eurowizją w Turynie członkowie zespołu zaciągnęli się do wojsk obrony terytorialnej, aby bronić swojej ojczyzny przed inwazją Rosjan.

“Chcemy sprzedać nagrodę, by zebrać środki dla Ukrainy”– podsumował Oleh Psiuk.

Posłuchajcie wykonania utworu Stefania Kalush Orchestry z Krystianem Ochmanem!

Źródło: Plejada / Instagram Kalush Orchestra

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej