„Eurowizja 2022”: Dlaczego nie ujawniono polskiej komisji jurorskiej? Polska zamieszana w skandal?!

15 maja 2022
Przez: : J.J

Choć wydawać by się mogło, że finał Konkursu Piosenki Eurowizji 2022 przeszedł bez żadnego skandalu w tle, tak się nie stało. Co gorsze, prawdopodobnie zamieszany jest w niego również nasz kraj. Poznajcie szczegóły.

Eurowizja 2022

Finał Eurowizji 2022 za nami. Choć walka była bardzo zacięta, a poziom tegorocznego konkursu niezwykle wysoki, wiele z nas liczyło na wysokie miejsce Krystiana Ochmana. Polski reprezentant zachwycił fanów widowiska wspaniałym występem i po głosowaniu zarówno komisji jurorskich jak i widzów Polska uplasowała się na 12 miejscu w tabeli.

W obecnym roku finał należał do reprezentacji Ukrainy. Piosenka Kalush Orchestra Stefania stała się nieoficjalnym hymnem Ukrainy.

Zobacz także: Gdzie odbędzie się Konkurs Eurowizji 2023?

Polska zamieszana w skandal na Eurowizji 2022?

Choć finał za nami, emocje po konkursie Eurowizji 2022 jeszcze nie opadły. Choć wydawać by się mogło, że w tym roku obeszło się bez skandalu nie do końca tak było. Co ciekawsze, prawdopodobnie zamieszany jest w to również nasz kraj.

Podczas finału Europejska Unia Nadawców wydała oświadczenie, z którego wynikało, że doszło do wykrycia nieprawidłowości w głosowaniu, a co za tym idzie w sześciu krajach zablokowana została możliwość przydzielania głosów.

Europejska Unii Nadawców twierdzi, że państwa te oddawały głosy w sposób specjalny, by ustawić ostateczny ranking. W związku z tymi manipulacjami organizatorzy zastąpili głosy jury, głosami na podstawie głosowań krajów sąsiedzkich, z których została wyciągnięta średnia. Takie działania odbyły się po drugim półfinale oraz przy finale.

„EBU (Europejska Unia Nadawców) bardzo poważnie traktuje wszelkie podejrzenia o próby manipulowania głosami podczas konkursu Eurowizji i ma prawo usunąć takie głosy zgodnie z oficjalnymi instrukcjami głosowania, niezależnie od tego, czy takie głosy mogą wpłynąć na wyniki i/lub wynik głosowania”czytamy na oficjalnej stronie Eurovision.tv.

Choć nie ujawniono, o które państwa chodzi, drogą dedukcji można dojść, do tej informacji. Jak się okazuje, skład jurorski został ogłoszony prawie we wszystkich krajach, oprócz 6, w którym znalazła się również Polska.

Składu jury nie ujawniono w Czarnogórze, San Marino, Rumunii, Gruzji, Azerbejdżanie oraz Polsce.

Krystian Ochman Eurowizja 2022
Krystian Ochman

Myślice, że to dlatego, nie poznaliśmy składu jurorskiego w naszym kraju, a Polska faktycznie zamieszana jest w ten skandal?

Źródło: Instagram, Eurovision.tv

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej