“Eurowizja 2022”: TVP nie przyznaje się do manipulacji głosami i żąda wyjaśnień od organizatorów konkursu!

22 maja 2022
Przez: : M.S.

Telewizja Polska nie zgadza się z oskarżeniami organizatorów o manipulacje głosami i żąda od nich wyjaśnień w tej kwestii.

Manipulacja przy głosowaniu na Eurowizji 2022

14 maja odbył się finał 66. Konkursu Piosenki Eurowizji, w którym zwycięzcami zostali reprezentanci Ukrainy. Zaraz po uroczystości w mediach pojawiły się informacje na temat manipulacji głosami podczas 2. półfinału Eurowizji w sześciu krajach, także Polski.

Zobacz także: Polska manipulowała głosami podczas Eurowizji 2022?

Organizatorzy konkursu powiadomili o tym, że sześć krajów: Azerbejdżan, Gruzja, Czarnogóra, San Marina Rumunia oraz Polska głosowało stronniczo.

“Jak ogłoszono w sobotę 14 maja, niezależny paneuropejski partner Europejskiej Unii Nadawców wykrył nieprawidłowy sposób głosowania u jury sześciu krajów biorących udział w drugim półfinale: Azerbejdżanu, Gruzji, Czarnogóry, Polski, Rumunii, San Marino. Każde naruszenie zasad w związku z tym jest traktowane bardzo poważnie”– czytamy w oświadczeniu.

View this post on Instagram

A post shared by wiwibloggs (@wiwibloggs)

TVP odpowiada EBU!

Po wydanym oświadczeniu przez EBU na odpowiedź Telewizji Polskiej nie trzeba było długo czeka, która zapewnia, że polskie jury głosowało zgodnie ze swoimi odczuciami. Ponadto zauważa, że oskarżenia EBU są bezpodstawne i nie ma jednoznacznych dowodów na to, że w przypadku Polski doszło do manipulacji. Co więcej, TVP żąda od EBU wycofania zarzutów:

“Nie zgadzamy się opinią EBU na temat rzekomych nieprawidłowości w głosowaniu. Identyczny zarzut można próbować formułować w stosunku do innych grup państw, zarówno w tegorocznych, jak i w wielu wcześniejszych konkursach Eurowizji. Wobec tego TVP czeka na ostateczne wyjaśnienie nieporozumień, a w konsekwencji na wyciągnięcie przez EBU wniosków z błędów popełnionych przez organizatorów Eurowizji oraz wycofanie się z zarzutów.” – przekazała TVP w komunikacie portalowi Plejada.

Jacek Kurski
scena z: Jacek Kurski, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

Myślicie, że rzeczywiście Polska delegacja nie miała nic wspólnego z czynami zarzucanymi przez EBU?

Źródło: Plejada, Instagram Eurowizji

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej