Eurowizja 2022: TVP zmieniło zasady wyboru reprezentanta – znamy szczegóły!

Słowa kluczowe:
eurowizjaeurowizja 2022TVP
13 stycznia 2022
Przez: : MC

Wielkimi krokami zbliża się 66. edycja konkursu Eurowizji. Fani muzycznego show z niecierpliwością wyczekują eliminacji, by ostatecznie poznać reprezentanta Polski. Jak się okazuje TVP zmieniło zasady związane z wyborem artysty.

Eurowizja 2022

Eurowizja 2022 zbliża się wielkimi krokami. 66. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 10, 12 i 14 maja 2022 roku w hali PalaOlimpico w Turynie. Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku konkurs wygrał zespół Maneskin z Włoch, stąd tegoroczna edycja odbędzie się właśnie we Włoszech. Co ciekawe, będzie to już trzeci konkurs organizowany we Włoszech na przełomie kilkudziesięciu ostatnich lat.

Zobacz także: Doda będzie reprezentować Polskę na Eurowizji? Jest komentarz artystki

W ubiegłym roku nasz kraj reprezentował Rafał Brzozowski, który wykonał utwór pt. The Ride. Niestety konkurs ten nie okazał się szczęśliwy dla naszego kraju, bowiem nasz reprezentant nie awansował nawet do finału, odpadając w drugim półfinale Eurowizji.

Eurowizja 2022
Eurowizja 2022

Zmiany zasad

Rosną emocje związane z wyborem reprezentanta lub reprezentantki do tegorocznego konkursu Eurowizji. Jak poinformował serwis JastrząbPost, Telewizja Publiczna postanowiła zmienić zasady związane z wyborem reprezentanta naszego kraju. Okazuje się, że widzowie będą mieli wpłw na wybór artysty.

“TVP w połowie lutego szykuje koncert preselekcyjny z udziałem 10 kandydatów. Wśród nich nie zabraknie faworytów internautów: Krystiana Ochmana, Ani Byrcyn i Darii Marx. Zwycięską piosenkę wybierze komisja złożona z osób związanych z polskim rynkiem muzycznym, która oceni propozycje, ale swój głos będą mogli oddać widzowie” – zdradza źródło serwisu JastrząbPost. 

Warto dodać, że na ten moment nieznana jest dokładna data koncertów preselekcyjnych. Początkowo informowano, że reprezentant zostanie wyłoniony najpóźniej 2 stycznia. Następnie termin przesunięto na 15 stycznia, by ostatecznie przenieść termin na połowę lutego.

Jak myślicie, kto w tym roku będzie reprezentował nasz kraj?

źródło: jastrzabpost.pl, Instagram Eurowizji

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej