„Eurowizja 2022”: Wiadomo, która w finale zaśpiewa Polska. Jaki numer wylosował Krystian Ochman?

13 maja 2022
Przez: : W.M.

Za nami wyjątkowo emocjonujący półfinał Konkursu Piosenki Eurowizji, w którym pojawił się reprezentant Polski Krystian Ochman. Polak zaprezentował się znakomicie i zgodnie z przewidywaniami zapewnił naszemu krajowi miejsce finale Eurowizji. Podano już kolejność sobotnich występów. Która będzie Polska w finale Eurowizji?

View this post on Instagram

A post shared by OCHMAN (@krystianochman)

Eurowizja 2022

Wczorajszy wieczór dostarczył fanom Eurowizji i Krystiana Ochmana ogromnych emocji. 12 maja odbył się drugi półfinałowy Konkurs Piosenki Eurowizji, w którym wystąpił reprezentant Polski. Utalentowany 22-latek zaprezentował się na scenie hali PalaOlimpico jako czternasty uczestnik konkursu, a jego występ jak zwykle był perfekcyjny.

Zgodnie z regulaminem konkursu Eurowizji do finału awansować mogło tylko 10 reprezentantów z drugiego półfinału. Zgodnie z przewidywaniami Polska awansowała do wielkiego finału Konkursu Piosenki Eurowizji, a poza Krystianem Ochmanem zakwalifikowały się państwa z: Belgii Czech, Azerbejdżanu, Finlandii, Estonii, Australii, Szwecji, Rumunii, i Serbii.

Która w finale będzie Polska?

Udział Krystiana w finale Eurowizji jest niesamowitym osiągnięciem. Przypominamy, że Polska po raz pierwszy od pięciu awansowała do wielkiego finału.

Jesteście ciekawi, jako który na scenie wystąpi Krystian Ochman 14 maja? Niedługo po zakończeniu półfinałowego konkursu uczestnicy losowali swoją pozycję w finale i jak się okazuje, Polska zaśpiewa w drugiej części finału.

Poza 20 reprezentantami wyłonionymi z półfinałowych konkursów Eurowizji, w finale pojawią się także kraje z tzw. Wielkiej Piątki, czyli Niemcy, Francja, Włochy, Wielka Brytania oraz Hiszpania.

Jako która w finale wystąpi Polska? Krystian Ochman pojawi się jako jeden z ostatnich uczestników na 23. pozycji.

Przedstawiamy kolejność wszystkich cześników finału Eurowizja 2022:

1. Czechy

2. Rumunia

3. Portugalia

4. Finlandia

5. Szwajcaria

6. Francja

7. Norwegia

8. Armenia

9. Włochy

10. Hiszpania

11. Holandia

12. Ukraina

13. Niemcy

14. Litwa

15. Azerbejdżan

16. Belgia

17. Grecja

18. Islandia

19. Mołdawia

20. Szwecja

21. Australia

22. Wielka Brytania

23. Polska

24. Serbia

25. Estonia

Lista finał Eurowizja 2022
Kolejność występów na Eurowizji

Finał Eurowizji 2022 już w sobotę 14 maja o godz. 21:00 na antenie TVP1 i TVP Polonia oraz w sieci na stronie vod.tvp.pl a także na oficjalnym kanale Eurowizji na platformie YouTube – Eurovision Song Contest.

źródło: Instagram Eurowizja/Instagram Krystiana Ochmana

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz