Eurowizja 2023: Skandal po ogłoszeniu wyników! Widzowie węszą spisek. Mają dowody, że Blanka MIAŁA wygrać

Słowa kluczowe:
eurowizjajannpreselekcje
27 lutego 2023
Przez: : W.M.

W minioną niedzielę odbył się konkurs preselekcji, który wyłonił reprezentanta Polski na zbliżającej się Eurowizji w Liverpoolu. Po tym, jak ogłoszono, że to Blanka będzie walczyć o zwycięstwo, Internet aż huczał. Widzowie są przekonani, że jej sukces „polskiej Ariany Grande” jest zwykłą ustawką i przedstawiają dowody!

Krajowe preselekcje do tegorocznej Eurowizji wywołały skrajne emocje wśród widzów, którzy oglądali konkurs.

W niedzielę 26 lutego na antenie TVP1 można było zobaczyć i posłuchać koncertu Tu bije serce Europy. Wybieramy hit na Eurowizję, który wyłonił reprezentanta Polski na zbliżającej się wielkimi krokami Eurowizji 2023.

Dziesięciu wykonawców stanęło do rywalizacji, ale wygrać mogła tylko jedna osoba. Wśród wykonawców znaleźli się Dominik Dudek, Felievers, Jan “Yan” Majewski, Blanka, Maja Hyży, Kuba Szmajowski, Jann, Natasza Urbańska, Alicja Szemplińska oraz Ahlena.

Skandal po ogłoszeniu wyników preselekcji

Nie da się ukryć, że już od 15 lutego, kiedy została ujawniona została lista uczestników preselekcji, największym faworytem internatów był Jann z piosenką Gladiator.

Na kilka dni przed koncertem TVP zdecydowało, że o tym, kto pojedzie na Eurowizję, zdecydują nie tylko widzowie, ale i jurorzy stosunku 50:50.

Jury w składzie Edyta Górniak, Aneta Woźniak, Agustin Egurrola, Marek Sierocki oraz Marcin Kusy zdecydowali się najwięcej punktów przyznać Blance. Drugie miejsce zajął Dominik Dudek, a trzecie zespół Felivers. Jann w ocenie jurorów zasłużył na czwarte miejsce, jednak zupełnie inaczej głosowali widzowie, którzy wyłonili go na faworyta. Ostatecznie po zsumowaniu punktów od jury oraz widzów, reprezentantką Polski na tegorocznym konkursie Eurowizji została Blanka.

Po tym, jak okazało się, że to Blanka pojedzie do Liverpoolu, internauci nie kryli oburzenia, a w sieci pojawiały się setki komentarzy osób, którzy nie wierzyli, w to, co się stało.

Internauci są wściekli, że zmiany w regulaminie, które nastąpiły zaledwie kilka dni przed koncertem, wpłynęły na zwycięstwo Blanki. Co więcej, pojawiają się wpisy, które sugerują, że post o zwycięstwie Blanki pojawił się w sieci jeszcze przez rozpoczęciem preselekcji.

„To nie jest fejk. News o zwycięstwie Blanki pojawił się dziś już o godz. 15:33. Rozumiem, że można przygotować sobie draft, ale ta sprawa wymaga zwyczajnie zabezpieczenia i zbadania. Dziękuję za informacje w tej sprawie i proszę ekspertów o profesjonalne zajęcie się nią. (…) W informacji prasowej TVP czytamy: Piosenka “Solo” opowiada o miłości, która okazała się być zwykłą “ściemą”. Oby nie okazało się, że głosowanie było zwykłą ściemą i to W INTERESIE samej TVP należy dokładnie wyjaśnić” – napisano na profilu Let’s talk about ESC.

Oburzeni zwycięstwem Blanki widzowie ogłaszają, że nie zostawia tak tej sprawy i będą protestować.

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej