Eurowizja 2024: Wybrano najlepszą piosenkę! Kto będzie reprezentował Polskę w Malmö?

9 lutego 2024
Przez: : M.J

Wybrano najlepsze propozycje tegorocznych polskich preselekcji do Eurowizji. Po kilku tygodniach oczekiwania, redakcja portalu dziennik-eurowizyjny.pl ogłosiła wyniki plebiscytu na “najlepsze zgłoszenie”, który cieszył się dużym zainteresowaniem fanów konkursu. Spośród wielu piosenek zgłoszonych do TVP do udziału w eliminacjach, wyłoniono najlepszą. Czy wyniki plebiscytu się potwierdzą?

Kto pojedzie na Eurowizję 2024?

Zgodnie z ogłoszonymi wynikami, zwycięzcą plebiscytu okazała się Justyna Steczkowska z utworem “WITCH-ER Tarohoro. Nie jest to zaskoczenie, gdyż artystka od dłuższego czasu była uznawana za jedną z głównych faworytek do reprezentowania Polski na Eurowizji. Jej piosenka spotkała się z uznaniem zarówno publiczności, jak i krytyków muzycznych, co zaowocowało wygraną w tym prestiżowym głosowaniu.

ZOBACZ TAKŻE: Steczkowska zachwyca fanów. Pokazała zdjęcie topless

Na drugim miejscu uplasowała się Luna z utworem “The Tower, która również cieszyła się sporym zainteresowaniem i sympatią fanów. Kolejne miejsce na podium zajęła Nita z piosenką “Thunder.

Pozostałe miejsca w najlepszej piętnastce również przypadły utworom różnych wykonawców, którzy starali się zaprezentować jak najlepszą stronę polskiej muzyki na arenie międzynarodowej.

 1. Justyna Steczkowska „Witch-ER Tarohoro” 59 punktów
  2. Luna „The Tower” 39 punktów
  3. Nita „Thunder” 24 punkty
  4. Izabela Zabielska „Nowhere to go” 21 punktów
  5. Krystian Embradora „Rebel” 19 punktów
  6. Daria „Feelings” 16 punktów
  7. Elena „Everybody knows” 16 punktów
  8. Dama „Kwiaty” 16 punktów
  9. Piotr Odoszewski „dzień noc” 15 punktów
  10. Dominika Kwiatkowska „To ja?” i Mr Narcissus „Warrior” po 15 punktów (remis nierozstrzygnięty)
  11. Izdeb „Duch” 14 punktów
  12. Stasiek Kukulski „World of Liars” 11 punktów
  13. Naczzos „Tell me what to do” 11 punktów
  14. Sonia Maselik „A Warrior” 9 punktów

Zasady wyboru reprezentanta Polski na Eurowizję 2024

Plebiscyt ten jest jednym z wielu kroków prowadzących do wyłonienia reprezentanta Polski na Eurowizji. W przeciwieństwie do poprzednich lat, kiedy to decyzję podejmowała publiczność podczas eliminacji telewizyjnych, tym razem ostateczny wybór należy do pięcioosobowej komisji. Nazwiska jej członków pozostają jednak tajemnicą.

Nie da się ukryć, że tegoroczne preselekcje do Eurowizji przyciągają uwagę wielu utalentowanych artystów, którzy pragną zaprezentować swoje umiejętności na międzynarodowej scenie. Każdy z finalistów ma szansę na wygraną, jednak to Justyna Steczkowska, Luna i Nita okazują się największymi faworytkami fanów, zdobywając czołowe miejsca w rankingu.

Wybór reprezentanta kraju na tak prestiżowym wydarzeniu, jak Eurowizja to zawsze trudna decyzja. Tegoroczne preselekcje z pewnością dostarczą wielu emocji dla wszystkich fanów konkursu.

Teraz pozostaje czekać na ogłoszenie decyzji pięcioosobowej komisji, aby dowiedzieć się, kto będzie reprezentować Polskę na Eurowizji 2024.

Źródło: dziennik-eurowizyjny.pl / Instagram

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej