Eurowizja Junior 2022: Która wystąpi Laura Bączkiewicz? Poznajcie kolejność wszystkich występów!

7 grudnia 2022
Przez: : M.J

Już 11 grudnia poznamy kolejnego zwycięzcę Eurowizji Junior, która tym razem odbędzie się w Armenii. Eurowizja Junior 2022 oficjalnie się rozpoczęła, gdyż za nami ceremonia otwarcia. Z którym numerem startowym zaprezentuje się Polska, czyli nasza reprezentantka Laura Bączkiewicz? Poznajcie pełną listę startową.

Eurowizja Junior 2022

W poniedziałek 5 grudnia oficjalnie wystartowała Eurowizja Junior. Podczas uroczystego otwarcie dowiedzieliśmy się również, jak będzie wyglądała kolejność występów poszczególnych krajów, które zgłosiły chęć udziału w konkursie piosenki i tym samym, poznaliśmy pozycję startową reprezentantki naszego kraju.

Przypomnijmy, że Laura Bączkiewicz zaprezentuje się podczas finału w Demirczian Arena w Erywaniu z piosenką To The Moon. Zgodnie z tradycją Eurowizji Junior obsada trzech numerów startowych została wylosowana.

Na początku przydzielono miejsce gospodarzom konkursu, którzy tym razem mają sporo szczęścia. Armenia zaprezentuje się na scenie jako przedostatnia, co uważa się za jedną z najbardziej sprzyjających pozycji. Kolejno drogą losowania wybrano kraje, które otworzą i zamkną artystyczne występy najmłodszych. Otwarcie konkursu Eurowizji Junior 2022 przypadło w tym roku Lunie z Holandii, natomiast stawkę zamknie reprezentantka Ukrainy, Złata Dziunka. Która na scenie pojawi się Laura Bączkiewicz?

ZOBACZ TAKŻE: ”Eurowizja Junior 2022”: Laura Bączkiewicz reprezentantką Polski! Co wiemy o uzdolnionej 11-latce?

Lista startowa Eurowizji Junior 2022

Laura Bączkiewicz po raz pierwszy stanie na scenie w Erywaniu już 6 grudnia, ponieważ tego dnia odbędzie się pierwsza próba techniczna. Następnie nasza reprezentantka będzie miała okazję przećwiczyć swój występ w czwartek oraz w sobotę podczas próby generalnej. Wielki finał Eurowizji Junior 2022 rozpocznie się w niedzielę, 11 grudnia o godz. 16.00. Laura Bączkiewicz na scenie zaprezentuje się jako druga.

1. HOLANDIA: Luna – La Festa
2.POLSKA: Laura Bączkiewicz – To The Moon
3.KAZACHSTAN: David Charlin – Jer-Ana (Mother Earth)
4.MALTA: Gaia Gambuzza – Diamonds in the Skies
5.WŁOCHY: Chanel Dilecta – BLA BLA BLA
6.FRANCJA: Lissandro – Oh Maman!
7.ALBANIA: Kejtlin Gjata – Pakëz Diell
8.GRUZJA: Mariam Bigwawa – I Believe
9.IRLANDIA: Sophie Lennon – Solas
10.MACEDONIA PÓŁNOCNA: Lara, Jovan i Irina – Životot e pred mene
11.HISZPANIA: Carlos Higes – Señorita
12.WIELKA BRYTANIA: Freya Skye – Lose My Head
13.PORTUGALIA: Nicolas Alves – Anos 70
14.SERBIA: Katarina Savić – Svet Bez Granica
15.ARMENIA: Nare – Dance
16.UKRAINA: Złata Dziunka – Nezlamna (Unbreakable)

Źródło: Instagram /eurowizja.org

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej