Eurowizja Junior 2023: Kiedy i gdzie finał? Kto reprezentuje Polskę?

22 września 2023
Przez: : W.M.

Gdzie i kiedy odbędzie się tegoroczna edycja Eurowizja Junior? Kto będzie reprezentował Polskę podczas Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2023?

Eurowizja Junior, znana również jako Konkurs Piosenki Eurowizji Junior, to międzynarodowy festiwal muzyczny, który daje młodym utalentowanym wokalistom w wieku od 9 do 14 lat szansę zaprezentowania swojego talentu na międzynarodowej scenie muzycznej. Gdzie i kiedy odbędzie się tegoroczny finał Eurowizji Junior oraz kto będzie reprezentować Polskę na tym prestiżowym wydarzeniu?

Kiedy i gdzie finał Eurowizji Junior 2023?

Tegoroczny 21. Konkurs Piosenki Eurowizji Junior odbędzie się 26 listopada o godzinie 16:00 w Nicei, we Francji. Wybór tego państwa jako miejsca finału jest wynikiem zwycięstwa Lissandro z Francji podczas ubiegłorocznej edycji w Erywaniu. Dzięki temu Francja już po raz kolejny staje się gospodarzem tego widowiska.

W 2023 roku na scenie zobaczymy reprezentantów 16 europejskich krajów.

Kto reprezentuje Polskę na Eurowizji Junior 2023?

Reprezentanta Polski na Eurowizji Junior 2023 poznamy 24 września w trakcie finału Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2022. Emisja programu rozpocznie się o godzinie 15:10 na antenie TVP1.

Uczestnicy, którzy będą rywalizować o zaszczyt reprezentowania Polski zostali wyłonieni podczas trzech odcinków półfinałowych. Wśród finalistów znaleźli się następujący uczestnicy: Leon Olek, Daria Malicka, Filip Robak, Gracjana Górka oraz Maja Krzyżewska.

Przebieg finału polskich preselekcji będzie się składał z dwóch części. W pierwszej części uczestnicy wykonają covery utworów, które zostaną ocenione zarówno przez jury, jak i telewidzów. Do tzw. superfinału dostanie się tylko dwójka najlepszych uczestników. Finaliści zaprezentują wówczas swoje oryginalne piosenki, stworzone specjalnie na potrzeby Eurowizji Junior.

Eurowizja Junior to wyjątkowe wydarzenie muzyczne, które każdego roku przyciąga uwagę młodych talentów z całego świata. Przypominamy, że Polska w tym konkursie pochwalić się może już kilkoma sukcesami.

Nasz kraj już dwukrotnie zwyciężył w finale konkursu. Po raz pierwszy w 2018 roku, kiedy to Roksana Węgiel śpiewała piosenkę Anyone I Want to Be, a także rok później w 2019 roku z utworem Superhero Viki Gabor. W 2020 roku Sara James była o krok od powtórzenia ich sukcesu i zajęła wysokie drugie miejsce.

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej