Eurowizja Junior 2023: Wiemy, kto będzie reprezentował Polskę!

24 września 2023
Przez: : M.S.

24 września odbył się finał Szansy na Sukces, podczas którego wyłoniony został zwycięzca, który zaprezentuje nasz kraj na tegorocznym konkursie Eurowizji Junior 2023 we Francji.

Eurowizja Junior 2023

Tegoroczny konkurs Eurowizji Junior odbędzie się 26 listopada 2023 roku. Ze względu na zeszłoroczną wygraną 21. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci przez Lissandro z Francji, w tym roku organizatorami konkursu została właśnie Francja. Uroczysty finał zorganizowany zostanie w Nicei w hali widowiskowej Palais Nikaïa.

Przypomnijmy, że Polskla dwukrotnie organizowała to wydarzenie- w 2019 w Gliwicach, po tym jak w 2018 Roksana Węgiel wygrała Eurowizję Junior, a także w 2020 roku w Warszawie, po zwycięstwie Viki Gabor.

Natomiast w 2021 roku Sara James zajęła drugie miejsce podczas europejskiego konkursu piosenki.

W tym roku reprezentant naszego kraju wyłoniony został, podobnie w latach poprzednich, poprzez preselekcje zorganizowane w ramach dziecięcej edycji Szansy Na Sukces. Finał odbył się 24 września.

Finał Szansy na Sukces

Reprezentant Polski na Eurowizji Junior od kilku lat wybierany jest podczas dziecięcej edycji „Szansy na Sukces”. W tym roku o to, kto zmierzy się w finale preselekcji, decydowało jury w składzie: Blanka, Laura Bączkiewicz oraz Marek Sierocki.

W finale do walki stanęło pięcioro młodych wokalistów, którzy wygrali poszczególne odcinki Szansy na Sukces.

Przypomnijmy, że laureatami pierwszego odcinka zostali: Leon Olek – zwycięzca oraz Daria Malicka, która otrzymała od jury złoty bilet.

W drugim odcinku zwycięzcą okazał się Filip Robak, a jurorzy zaprosili do kolejnego etapu także Gracjanę Górkę.

Natomiast ostatnią finalistką Szansy na Sukces okazała się Maja Krzyżewska.

Znamy reprezentanta Polski na Eurowizji Junior 2023

24 września miał miejsce finał Szansy na Sukces, w którym udział wzięło pięcioro uczestników: Gracjana Górka, Leon Olek, Filip Robak, Maja Krzyżewska oraz Daria Malicka.

Podczas finału młodzi wokaliści zaśpiewali znane piosenki we własnych aranżacjach. Po tych występach widzowie i jurorzy wybrali dwoje najlepszych. Do kolejnego etapu przeszli: Leon Olek oraz Maja Krzyżewska. 

W superfinale uczestnicy wykonali swoje piosenki, które miałyby reprezentować nasz kraj podczas konkursu Eurowizji Junior 2023.

Decyzją publiczności zwycięzcą finału dziecięcej edycji „Szansy na sukces” została Maja Krzyżewska.

Źródło: TVP

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej