Połącz się z nami

Ewa Minge o filmie Latkowskiego: „Takich Zatok jest na świecie mnóstwo”!

Ewa Minge o filmie

Z życia gwiazd

Ewa Minge o filmie Latkowskiego: „Takich Zatok jest na świecie mnóstwo”!

Poruszający dokument „Nic się nie stało” Sylwestra Latkowskiego wzbudził wiele skrajnych emocji. Ewa Minge na prośbę swoich obserwujących postanowiła wypowiedzieć się o filmie. Padły mocne słowa!

Film Sylwestra Latkowskiego pt. „Nic się nie stało” wzbudził wiele kontrowersji. Dokument skupia się na środowisku związanym z sopockim klubem „Zatoka Sztuki”. Jego właściciel – „Turek” współpracował z „Krystkiem”, któremu postawiono zarzut 65 przestępstw seksualnych. Ponadto współwłaściciel klubu również wykorzystywał młode dziewczęta. To film o pedofilii i bezkarności wpływowych osób. W dokumencie pojawiają się także takie nazwiska jak SiwiecSzycWojewódzki, Darski czy MajdanWielu z nich wydało w tej sprawie oświadczenie. Ponadto po emisji filmu, Zbigniew Ziobro poinformował o powstaniu specjalnego zespołu prokuratorów, którzy mają wyjaśnić sprawę.

Ewa Minge o filmie Latkowskiego

Znana projektantka mody często wypowiada się na bieżące tematy. W swoich porusza również te trudniejszej i kontrowersyjne sprawy. Za namową swoich obserwujących, Ewa Minge na swoim Instagramie zamieściła obszerny wpis na temat dokumentu Sylwestra Latkowskiego pt. „Nic się nie stało”.

„Pedofilia , handel żywym towarem , stręczycielstwo i inne ohydne procedery istnieją i nie są przypisane jako cecha charakterystyczna ani do show-biznesu ani do kościoła” – rozpoczęła swój post Ewa.

View this post on Instagram

Nie mogłam spać…bywają takie noce ,pełne pytań ,wątpliwości ,żalu . Aby nie pielęgnować myśli szarych ,które pączkują w przyspieszonym tępie zaczęłam przeglądać internet .Oderwanie od własnej głowy jest najlepszym lekarstwem . To co spotkałam w sieci nie było jednak żadnym lekarstwem . Jak kwas solny wdzierało się w moje poranione myśli . Ludzie drodzy ,skąd w nas tyle nienawiści ,hejtu ,ciężkich słów ,gorszych od zarazy ? Skąd tyle nienawiści wzajemnej ,potwornych oskarżeń ,nielogicznych wywodów oskarżających w każdej, dosłownie każdej sprawie . Od potrzeby noszenia maseczek ,przez spacer po ulicy ,na polityce oczywiście kończąc ? Po drodze Smolensk , Wielkanoc i inne . Wszystko pomieszane z błotem i jadem . Żadnej pokory ,pycha ,wszechwiedza absolutna i to zło …wręcz nienawiść . Emocje ,które wychodzą z ludzi przy okazji tej niewątpliwie ciężkiej sytuacji są jak ropa…cuchnące i kleiste . Z jednej strony zryw społeczny i fajne działania wspierające walkę z wrogiem a z drugiej głupota jurorów widowiska . Mam bowiem wrażenie ,ze większość pozamykana w domach traktuje wszystko co na zewnątrz jak widowisko ,arenę na której ktoś walczy a reszta drze się z trybun wskazując chaotycznie kciukiem raz w górę ,raz w dół . Skąd ta nienawiść wręcz chorobliwa ? Co ciekawe często wylewa się tym ,którzy do niedawna jeszcze wyznawali „nirwanę”, palili kadzidełka i pozdrawiali brata ukłonem . Teraz zamiast kadzideł stosy do palenia czarownic . Nie wiem czy to wirus czy okres przedwyborczy ale wstyd być człowiekiem w dzisiejszej rzeczywistości . Wiem ,że wszystko minie i zło wróci do skorupy …tylko jak żyć ze świadomością ,że „święty” obok ciebie nosi granaty po kieszeniach ? Kochani dobrej Wielkiej Soboty i ponieważ wiara nie umiera ,nawet ostatnia ,to nieustająco wierzę ,że obudzimy się któregoś dnia i nie będzie obok zapachu bagna . Naiwne ? Może ….❤️❤️❤️

A post shared by Eva Minge Priv (@eva_minge) on

W dalszej części postu projektanta mody informuje, że o tak trudnym temacie jakim jest pedofilia zdecydowanie trzeba mówić, ale co więcej – należy przede wszystkim reagować oraz piętnować tego typu zachowania! Odniosła się również do gwiazd, o których wspomniano w filmie:

„Mam nadzieje ,że Sylwester Latkowski wywołał do tablicy ludzi z nazwiska ,w celu specyficznej prośby, apelu aby opowiedzieli co widzieli …Czy widzieli ,nie wiem ,nie bywałam”

Minge zaznacza, że przebywanie klubie „Zatoka Sztuki” wcale nie może jednoznacznie oznaczać, że ktoś o czymś wie lub jest winny przestępstw. Projektantka zwraca uwagę na to, że aby oskarżać, potrzebne są dowody.

„Takich Zatok jest na świecie mnóstwo ale gorsze są twierdze , zarezerwowane dla najmroźniejszych tego świata i najokrutniejszych. (…) Naszym obowiązkiem jest reagować ale bez samosądu” – tymi słowami zakończyła wpis.

Cały post znajdziecie poniżej:

View this post on Instagram

Kochani w Priv wysyłacie mi dziesiątki próśb abym skomentowała aferę z Zatoką Sztuki ,bo podobnie zawsze trafnie komentuje i przybliżam mechanizmy …Pedofilia , handel żywym towarem , stręczycielstwo i inne ohydne procedery istnieją i nie są przypisane jako cecha charakterystyczna ani do show-biznesu ani do kościoła . Zdarzają się wszędzie , nawet pod dachem własnego domu a katem jest rodzic . Czy warto o tym mówić ? Trzeba! Czy warto piętnować ? Tak! Ale w każdym wypadku zanim rzucimy kamieniem trzeba mieć dowody . Mam nadzieje ,że Sylwester Latkowski wywołał do tablicy ludzi z nazwiska ,w celu specyficznej prośby, apelu aby opowiedzieli co widzieli …Czy widzieli ,nie wiem ,nie bywałam ,bo ogólnie nie bywam, nie celebruje tak życia ,nie uświetniam swoją osobą żadnych takich imprez , nie jest to tez moj sposób na prace . Nie będę zabierać wiec głosu w tej konkretnej sprawie . Być gdzieś ,to jeszcze żadna wina. Ale jeżeli takowa istnieje, to dowody-prokurator i po sprawie . Tzn sprawa wielka ale bez domysłów a na faktach. Ciekawe jest , ze w grudniu postanowiłam napisać książkę ,w której miesza się rzeczywistość z fikcją literacką dla bezpieczeństwa głównej bohaterki i kilku innych osób . Ale moja powieść ,która jest z całą pewnością sensacyjna ,opowiada o procederze handlu kobietami i nie tylko, na skale międzynarodową . Jest tam i plaża i wielki świat , są kluby nocne , modne miejsca na mapie świata i bardzo zamożni ludzie. Jedni fajni inni zepsuci . Są ofiary i są dobrowolni dealerzy własnego ciała czy nawet życia. Ze względu na moj zawód sporo widziałam ale tez spotkałam na swojej drodze kobietę ,której doświadczenie jest rdzeniem mojej powieści . Ciężkim rdzeniem , okrutnym często a jednak …. Takich Zatok jest na świecie mnóstwo ale gorsze są twierdze , zarezerwowane dla najmroźniejszych tego świata i najokrutniejszych . Bywają tam i nasze krajowe wątki. Samobójstwa to cześć konsekwencji działań tych „klubików”, bo samobójstwa trzeba jeszcze dożyć . Anno wiem , ze czytasz co piszę i wiem , ze czekasz na moja opowieść z kawałka naszej wspólnej drogi . Książka jest już w redakcji …Naszym obowiązkiem jest reagować ale bez samosądu !

A post shared by Eva Minge Priv (@eva_minge) on

Zgadzacie się z tym co napisała Ewa Minge?

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Z życia gwiazd

Do góry