Facebook będzie płatny – to już potwierdzone! Znamy cenę

21 lutego 2023
Przez: : obcas

Facebook będzie płatny – to już potwierdzone! Choć wydaje się to wręcz nieprawdopodobne, wieści te uwiarygodnił sam założyciel platformy, Mark Zuckerberg. Portal komputerswiat.pl na łamach swojej strony zdradza, ile ma wynosić opłata. Które funkcje strony zostaną objęte płatnościami? Czy każdy z nas będzie musiał płacić za korzystanie z Facebooka? Szczegóły poniżej.

Facebook będzie płatny – to już potwierdzone! Znamy cenę

Choć plotki na ten temat pojawiały się od dłuższego czasu, niewielu wierzyło, że taki scenariusz może się faktycznie ziścić. Dziś już jednak wiadomo, że Facebook rzeczywiście niebawem będzie płatny. Jeden z najpopularniejszych serwisów na świecie wprowadzi opłaty – i to mimo zapewnień z przeszłości, że zawsze pozostanie w pełni darmowy. O wszystkim pisze portal komputerswiat.pl. Mało tego, w sieci pojawiło się także oficjalne potwierdzenie tych doniesień ze strony właściciela i założyciela Facebooka – Marka Zuckerberga.

Jak czytamy na stronie portalu Komputer Świat, płatności na Facebooku pojawią się w ramach programu Meta Verified. Dzięki temu przy profilach pojawią się niebieskie znaczki, potwierdzające ich wiarygodność. Weryfikacja ma przebiegać na podstawie dowodu osobistego. Ma to za zadanie sprawić, że konta w serwisie staną się rzetelnie zweryfikowane, a dzięki temu nikt nie będzie mógł się pod nas podszyć lub będzie to bardzo utrudnione. To jednak nie koniec udogodnień, jakie otrzymamy decydując się na płatną wersję Facebooka.

ZOBACZ TAKŻE: Szczątki „syreny” w Japonii. Naukowcy je przebadali, ogromny szok [FOTO]

Tyle zapłacimy za Facebooka – tanio nie będzie

Oprócz znaczka weryfikacji konta, osoby, które zdecydują się na płatną subskrypcję, otrzymają bezpośredni dostęp do obsługi klienta w przypadku kłopotów z kontem. A jak dobrze wiadomo, te potrafią być uciążliwe, natomiast system rozwiązywania problemów często pozostawiał wiele do życzenia.

Na koniec najważniejsze – ile za wszystko będzie trzeba zapłacić? Początkowo usługa pojawi się w Nowej Zelandii i Australii, później wdrażana będzie w reszcie zakątków świata. W zależności od urządzenia, za usługę miesięcznie będzie trzeba płacić od 12 do 15 dolarów. Ta droższa opcja wyniesie więc około 70 złotych na miesiąc.

źródło: Komputer Świat, Facebook

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej