Felicjan Andrzejczak: [wiek, kariera, Budka Suflera, Instagram]

9 sierpnia 2022
Przez: : KS

Felicjan Andrzejczak to polski piosenkarz, który w branży muzycznej pojawił się wiele lat temu. Na przestrzeni lat zdobył sympatię słuchaczy, a także przyczynił się do sukcesu jednego z najpopularniejszych zespołów w kraju. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na jego temat, zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułu zamieszczonego poniżej!

Felicjan Andrzejczak: wiek

Z informacji dostępnych w sieci, możemy dowiedzieć się, że muzyk urodził się 16 maja 1948 roku. W związku z tym, na chwilę obecną ma 74 lata. Wiadomo również, że pochodzi z Pięczkowa – miejscowości położonej w województwie wielkopolskim. Co ciekawe, jest absolwentem Technikum Leśnego w Rzepinie.

Wiadomo, że prywatnie wraz z żoną Jadwigą mieszka w Świebodzinie. Otrzymał nawet tytuł Honorowego Obywatele tego miasta. Owocem ich związku jest dwoje dzieci: syn Rafał i córka Kinga.

Felicjan Andrzejczak Budka Suflera
Felicjan Andrzejczak

Zobacz także: Kim jest Aleksandra Grysz?

Felicjan Andrzejczak: kariera

Okazuje się, że pierwsze spotkanie ze śpiewaniem mężczyzna miał podczas nauki w liceum. Niedługo później zamieszkał w Świebodzinie, gdzie założył zespół C-4011. Po kilkunastu latach otrzymał możliwość dołączenia do zespołu Budka Suflera. Razem z nim nagrał między innymi utwór Jolka, Jolka. Co ciekawe, ze względu na to, że do grupy powrócił Krzysztof Cugowski, płyta z jego wokalem ukazała się dopiero po wielu latach.

Dotychczas w jego dyskografii widnieje kilkadziesiąt albumów studyjnych. Na przestrzeni lat miał okazję występować podczas różnych festiwali, a także konkursów piosenki. Nie bez powodu jego głos uważa się za jeden z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce, pośród wszystkich wokalistów.

Felicjan Andrzejczak: Instagram

Okazuje się, że wokalista nie udziela się w social mediach. W związku z tym, na próżno szukać także jego profilu na Instagramie.

źródło: Instagram Budki Suflera

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej